(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

Бізнес-план медичного закладу

Бізнес-план це документ, який детально розкриває, яким чином бізнес може досягти своїх цілей. В залежності від потреб, бізнес-план медичної установи може містити різні блоки в довільному порядку.
Компанія «МедЕксперт» пропонує ІНДИВІДУАЛЬНУ підготовку бізнес-планів для всіх типів медичних закладів в Україні.

Як правило, бізнес-плани готують:

  1. Для прийняття рішення власниками про можливе розширення або відкриття нового об'єкта;
  2. Для прийняття рішення інвесторами або кредиторами про участь у новому проекті.
  3. Структура бізнес-плану варіюється, в залежності від індивідуальних особливостей медичного закладу. Основні розділи, які можуть використовуватися:

Дослідження ринку

Компанія «МедЕксперт» рекомендує починати підготовку бізнес-плану з дослідження ринку. В даному розділі повинні бути отримані відповіді на декілька ключових питань:

  • Основні учасники ринку
  • Особливості конкуренції серед основних гравців − медичних закладів приватної та державної форми власності
  • Поточна підтримка галузі державою і майбутні перспективи
  • Потенціал ринку

Маючи більш повне уявлення про ринок, проект медичного закладу може бути створений з урахуванням особливостей і потреб ринку.

Опис проекту

Розділ з описом проекту стає актуальним у разі, якщо бізнес-план планується до розгляду інвесторами або кредиторами. Компанія «МедЕксперт» рекомендує вкрай ретельно описувати планований проект, так як поверхневий опис може не дати необізнаним читачам повне уявлення про особливості і унікальності проекту.

Операционі процеси

Хоча операційні процеси для деяких учасників ринку є інтуїтивно зрозумілими, компанія «МедЕксперт» рекомендує детально опрацьовувати операційні процеси в бізнес-плані з кількох причин:

  1. Особливості будівлі, в якому буде розташовуватися майбутній медичний центр, можуть бути обмежуючими факторами, які бажано врахувати при фінансовому плануванні.
  2. Від особливостей операційних процесів медичного закладу залежить проектна потужність центру і штатний розклад. Проектна потужність істотно впливає на дохідну частину, а штатний розпис − на видаткову.
  3. Враховуючи, що бізнес-план може демонструватися читачам без медичної освіти, ретельний опис операційних процесів може дуже спростити їх розуміння особливостей проекту.

Приклад візуалізації операційних процесів

БП 3

Маркетинговий план

Маркетинговий план - окремий документ, або частина бізнес-плану, в якому описуються стратегія і тактика просування медичної послуги на ринку. В залежності від специфіки медичного закладу, розділ з маркетинговим планом може бути різної величини. Основну увагу при підготовці маркетингового плану компанія «МедЕксперт» звертає увагу на готовність споживачів до послуг проекту і на рівень конкуренції.

Фінансовий план

Особливу увагу при підготовці бізнес-планів фахівці компанії «МедЕксперт» приділяють фінансовій частині проекту. Мета фінансового плану - оцінити ключові фінансові показники на найближчі 3-5 років, розрахувати точку виходу на рівень беззбитковості, термін повернення інвестицій, очікувану прибутковість проекту і т. д. Оптимальним є розрахунок 3 сценаріїв: оптимістичного, реалістичного і песимістичного. Фахівці компанії «МедЕксперт» створюють окрему модель для кожного конкретно взятого проекту медичного закладу.

Структура фінансової моделі

 рисунок 2

(*обов'язкове поле для заповнення)