(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

Інтервю з Вадимом Зукіним. Заступником директора компанії "MедЕксперт"

 

bossВадим Зукін: “Сучасна лікарня – це комбінація десятків відділень із зовсім різним способом мислення та підходами до організації робочого процесу, які цілком реально могли б бути окремими бізнесами”

Якщо об’єднати фінансову аналітику і галузь медицини, результатом такого неочікуваного тандему завжди буде якісна медична послуга, з одного боку, і успішний прибутковий бізнес - з іншого. Про це не з чуток знає Вадим Зукін, випускник Thunderbird School of Global Management (США) і програми «Master of Banking and Finance» в KMBS. Вадим має тривалий досвід управління медичними й іншими проектами, аргументації доцільності фінансування медичних установ та аналітики в інвестиційних компаніях. Працює заступником директора в “МедЕксперт” – першій українській компанії, яка спеціалізується на консалтингу і автоматизації медичних установ, а також заступником генерального директора в пологовому будинку «Лелека». Чому система охорони здоров’я має працювати по законам бізнесу і як досягти успіху, інвестуючи в медичні установи, Вадим Зукін розповів в інтерв’ю.

- Зараз Ви працюєте одразу в двох організаціях - консалтинговій компанії «МедЕксперт» і пологовому будинку «Лелека». Які ролі Ви виконуєте там?

- В компанії «МедЕксперт» я займаю посаду заступника директора. Ми надаємо аналітико-консультативні послуги медичним закладам України, а також допомагаємо впроваджувати автоматичні медичні системи для оптимізації роботи лікарів і установ загалом, такі як «Доктор Елекс», «ЕМСІМЕД», «Медітекс», «Міріян» і «Сентрак». Аналітично-консультаційні послуги включають в себе дослідження медичного ринку, підготовку бізнес-планів медичних компаній, операційний консалтинг тощо. Комплекс послуг по впровадженню медичних систем включає в себе підготовку технічного завдання, впровадження системи, навчання співробітників, підтримка системи.

Робота в компанії «МедЕксперт» цікава, в першу чергу, різноманіттям медичних проектів. Сьогодні це громадський фонд, який вивчає суспільну думку в одному із райцентрів, завтра - багатопрофільна лікарня, потім ветеринарна клініка і таке інше.

Інша моя роль - заступник генерального директора в Пологовому Будинку «Лелека». Тут я безпосередньо керую організацією роботи низки відділів закладу, які забезпечують якісну медичну допомогу пацієнтам: фінансового відділу, відділу маркетингу, відділу персоналу та IT-відділу. Ця робота дала мені колосальний досвід із запуску та керівництва медичним закладом, адже в «Лелеці» я фактично з моменту заснуванні. Ці знання зараз дуже допомагають мені консультувати інші медичні установи.

- Чому вирішили спеціалізуватися саме на сфері охорони здоров’я? Чим Вас привабила ця галузь?

- Моя профільна освіта – фінанси та менеджмент, однак галузь охорони здоров'я є для мене дуже цікавою. Сучасна лікарня – це комбінація десятків відділень із зовсім різним способом мислення та підходами до організації робочого процесу. Більше того, багато з цих служб цілком реально могли б бути окремими бізнесами. Приміром, одна лише медична частина може складатись з поліклініки, стаціонару, операційного блоку, лабораторії, діагностичного блоку. Ще існує технічна служба, яка включає пральню, інженерну службу, клінінгову службу тощо, та інші допоміжні служби: ресторан, стерилізаційне відділення, служба безпеки, бухгалтерія. І це далеко не повний список.

Координація десятків різних служб в лікарні заради єдиної мети – забезпечення якісної медичної допомоги та високого рівня сервісу - робить роботу неймовірно цікавою. В кожній сфері діяльності існують можливості для вдосконалення. Саме реалізація цих можливостей і є ключовою задачею менеджменту лікарні. Це можуть бути глобальні рішення – відкриття нового відділення, розробка нових пакетних лікувальних програм або зміна системи мотивації персоналу. А можуть бути й більш дрібні – поліпшення логіки відправлення SMS-повідомлень пацієнтам, закупівля нової постільної білизни тощо.

- Як Вам вдається ефективно працювати одразу в двох компаніях?

- По-перше, встигати багато мені вдається завдяки подовженому робочому дню. Працювати починаю о 8-ій ранку, а закінчую близько 7-ої, а часом і 8-ої години вечора. По-друге, я досить тривалий час досліджую питання підвищення персональної ефективності, що дуже допомагає, з одного боку, правильно організувати свій графік, а з іншого, регулювати роботу колег. Звісно, завжди потрібно прагнути більшого і кращого. Тож, я щодня роздумую над тим, як із максимальною користю використати кожну хвилину власного часу.

- З якими питаннями і завданнями медичні компанії зазвичай звертаються до «МедЕксперту»?

- Насправді питань дуже багато. За останні 3 роки ми здійснили більше 50 різних проектів, як аналітико-консультаційних, так і з впровадження медичних інформаційних систем. Усі вони абсолютно різні, адже в кожного замовника своє бачення, свої цілі і завдання. Тому використовувати якісь шаблонні стратегії було неможливо. Приміром, важливою складовою частиною підготовки бізнес-плану є формулювання фінансової моделі, кожну з яких доводилося розробляти майже з нуля.

- Специфіка компанії «МедЕксперт» доволі неординарна? Такий формат є унікальним в Україні?

- І так, і ні. З одного боку, формат компанії дійсно унікальний. Ми спеціалізуємось на аналітико-консультаційних послугах в сфері охорони здоров’я, а також на впровадженні і підтримці медичних систем безпосередньо в медичних закладах.

Схожі послуги надають інші компанії, які є або багатопрофільними, або спеціалізованими. Однак проблемою багатопрофільних організацій є те, що швидко поринути в потреби медичних закладів, враховуючи їхню специфіку, досить складно. Відверто кажучи, я просто не уявляю, як можна сьогодні займатись аграрним проектом, завтра торговельною фірмою, а потім якісно підготувати бізнес-план для медичного закладу. Щодо спеціалізованих компаній – вони, на мій погляд, є більш підготовленими для складних проектів, однак часто відірвані від реального функціонування медичної сфери.

- Останнім часом все більше інвесторів цікавляться, як заробити на медицині. Що, на Вашу думку, є головною умовою успішності медичного проекту?

- В першу чергу, не варто думати виключно про прибуток. Гроші прийдуть, якщо добросовісно робити свою справу. Краще попіклуватися про те, аби заклад надавав якісну медичну допомогу – відібрати висококваліфікованих лікарів, придбати хороше професійне обладнання і не забути при цьому про комфорт пацієнта, а також безпеку та страхування ризиків. Крім того, треба розуміти, що кожен окремий проект унікальний. Тому і стратегії мають відрізнятися. Часто кардинально протилежні стратегії можуть дати однаково успішний результат.

- Чи є у Вас професійна мрія?

- Хочеться працювати над створенням масштабних українських медичних закладів. Нещодавно я відвідав профільну міжнародну конференцію, на якій розповідали про нові проекти медичних закладів у світі. Найбільше мене вразив проект невеличкої лікарні в маленькому американському містечку на 40 тисяч квадратних метрів. Чому маленької, запитаєте ви? Тому що великими там вважають комплекси площею від 100 тисяч і аж до 1 мільйона метрів квадратних. Я мрію взяти участь в створенні такої лікарні в Україні. На жаль, всі переговори, які велися з цього питання, не були успішними. Однак, я впевнений, що все вдасться, адже вже зараз функціонує багато проектів, втілення яких раніше здавалися неможливими.

 

 

Автор - Анастасія Гаркавюк

Дата: 26 квітня 2017р.