(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

«Клініка, дружня до молоді» відкрилася на правому березі Запоріжжя

клиника Запожья Відкриття першої на правобережжі Запоріжжя «Клініки, дружньої до молоді»

впровадження нового підходу до організації системи безпеки та спостереження за пацієнтами реанімації, використання інструментарію, що відповідає жорстким сучасним антисептичним вимогам і дозволяє хірургам оперувати дітей з перших годин життя – все це стало можливим завдяки участі працівників міської багатопрофільної дитячої лікарні №5 у медичній програмі головного інженера «Запоріжсталі» Володимира Буряка.

Підліткам буде, кому довіритися

Лікарня обслуговує дітей до 18 років. Щорічно через неї проходить до 15 тисяч чоловік. Вже не перший рік медзаклад співпрацює з комбінатом і його головним інженером. Першим реалізованим спільним проектом став капітальний ремонт грудного відділення. Зараз тут отримали інструментарій в хірургічне відділення, встановили системи відеоспостереження в реанімаційне відділення і завершується ремонт приміщень для «Клініки, дружньої до молоді».

Як розповіла заступник головного лікаря по медчастині Раїса Шевченко, основна проблема підлітків, що стосується смертності, травм або нещасних випадків пов'язані з психологічними моментами. Які вони не можуть вирішити ні з медиками, ні з педагогами, ні з батьками.

- Даний проект визрів давно, але все не було можливості його впровадити. Підлітків декількох Заводського, Хортицького, Ленінського та Орджонікідзевського районів з їх проблемами доводилося переписувати, - зазначила Раїса Леонідівна. – Тепер тут постійно будуть приймати дитячий гінеколог, дерматолог, педіатр і психолог. Кожен фахівець своїм дружнім підходом допоможе підлітку вижити в цьому житті та вирішити ту проблему, з якою він приходить. Клініка буде приймати підлітків від 14 до 18 років.

Зможуть оперувати навіть новонароджених

Працівники хірургічного відділення отримали в свої руки сучасний операційний інструментарій. Кажуть, що раніше про таке могли тільки мріяти. Подібного оновлення у відділенні не було дуже давно, і проблема забезпечення інструментами завжди стояла дуже гостро – як і питання дотримання правил асептики. Тому допомога Володимира Буряка стала для них справжньою знахідкою.

- Той інструментарій, який ми сьогодні отримали, вирішить безліч питань. Він не схильний до корозії: ми зможемо спокійно працювати, вирішувати багато проблем. Інструмент дозволяє проводити оперативне втручання в більш повному обсязі, не зважаючи на вік дитини. А доводиться оперувати пацієнтів від декількох годин після народження до 18 років, - розповіла заввідділенням Ольга Лятуринська. – У кожній державі, як і в будь-якій сім'ї, пріоритет повинен надаватися підростаючому поколінню – майбутньому. І те, що Володимир Буряк робить для дітей, для нашої лікарні, викликає велику повагу і вдячність наших працівників, пацієнтів та їхніх батьків.

Лікарям безпечно, батькам – зручно

У відділенні анестезіології вдалося вирішити питання забезпечення безпеки і зберігання сильнодіючих та наркотичних препаратів. Крім того, в палатах встановлені відеокамери, сигнал яких подається на монітори в кабінеті заввідділенням і в кімнаті, де знаходяться родичі пацієнтів.

- Якщо раніше були кодові замки, то зараз замки обладнані під електронні ключі. Тепер вхідні двері у відділення повністю контролюються персоналом через дисплей. Сторонні вже не увійдуть, - говорить заввідділення В'ячеслав Капуста. – В палатах встановлені відеокамери, що передають сигнал на монітори в кабінеті завідувача кімнаті для перебування відвідувачів. Це досить зручно. По-перше, це дає можливість керівнику контролювати роботу персоналу – що значно підвищує мотивацію співробітників, а також візуально спостерігати пацієнтів. По-друге, батьки можуть бачити своїх дітей.

- Вчора сюди поклали мого сина, каже мама семирічного Данила Олена Яковлєва. – Сиджу тут досить довго: переживаю, що там і як. Тому дуже зручно зробили, коли батьки можуть бачити, в якому стані їх дитина, що з ним відбувається – це хоч трохи заспокоює.

Співробітництво буде продовжено

Співробітники лікарні вдячні за надану підтримку, сподіваються на подальшу співпрацю.

- Це дуже важливі проекти. І мені дуже приємно, що комбінат «Запоріжсталь» і особисто Володимир Буряк небайдужі до проблем медицини. Те, що робиться за їх сприяння – на благо наших дітей та їх здоров'я, - переконана головний лікар Олена Токар.

Відвідавши лікарню, Володимир Буряк перевірив хід ремонтних робіт, поцікавився думкою лікарів з приводу нововведень і отриманого інструменту та обладнання. Пообіцяв, що медична програма буде продовжена.

- Щиро вдячний лікарям за гарячий відгук на пропозицію взяти участь у медичній програмі, за ту роботу, яку вони виконали у ході підготовки та реалізації проектів. Лікарі самі краще за всіх розуміють, що їм необхідно для роботи. Саме вони підняли проблеми, заявивши, що необхідно для лікарні, в першу чергу. І ми разом з ними їх вирішили. Наша співпраця буде продовжуватися. Таким чином, поступово, спільними зусиллями влади, соціально відповідального бізнесу та самих медиків крок за кроком ми виведемо міське охорону здоров'я на новий рівень. Лікарі лікуватимуть, а городяни отримувати дуже якісне медичне обслуговування, - сказав Володимир Буряк.

За матеріалами www.nd.zp.ua