(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

MEDICAL BUSINESS FORUM. Пост-реліз заходу, що відбувся 15-16 липня 2016 р. в Києві

MBF15-16 липня 2016 року відбувся MEDICAL BUSINESS FORUM - перший міжнародний форум нового формату для тих, хто хоче відкрити медичну клініку і ефективно нею управляти.


«Медицина України переміщається з державного в комерційний сектор. Лікарі прагнуть до відкриття власних клінік, а бізнесмени, які вже інвестують в приватні медичні установи, хочуть розвиватися далі, - зазначають організатори Medical Business Forum в Києві Наталія Смекун і Тарас Берндт. - Ми придумали і реалізували цей захід так, як якщо б самі вирішили відкривати клініку. Вибирали найкращих, шукали практиків, запросили з різних країн тих експертів, чий досвід цікавий тут, в Україні ».
Дводенний інтенсив зібрав в київському конференц-центрі Chamber Plaza фахівців з Англії, Німеччини, України та Росії, які ділилися своїми знаннями та досвідом з лікарями, керівниками медичних центрів, бізнесменами і представниками професійного співтовариства, зацікавленими у розвитку приватного медичного бізнесу в Україні.
Форум відкрила Олена Лепешина (Україна, Київ), директор компанії «МедЕксперт», доповіддю «Бізнес-планування медичних клінік». Учасників конференції найбільше цікавили приклади основних помилок, що зустрічаються в процесі розробки бізнес-планів у медичній сфері, і відомості про терміни окупності бізнесу в Україні, які влаштовували б інвесторів.

Анна Бігдан (Україна, Київ), директор ТОВ «Пані Аптека», заступник голови правління Всеукраїнської фармацевтичної палати, представила тему «Аптека в клініці, або Партнерство на благо пацієнта». Йшлося про те, яким чином клініки можуть вигідно і ефективно взаємодіяти з аптечними мережами. Додаткові питання слухачів стосувалися доцільності самозабезпечення клініки лікарськими препаратами і юридичних моментів співпраці.

Олексій Шершнев (Україна, Київ), генеральний директор медичної компанії Ilaya, поділився досвідом створення та просування клініки, а також розповів про підводні камені комерційного сектора.
В роботі клініки зробили ставку на повний комплекс професійного обслуговування і по-справжньому інноваційні технології. Результатом ведення науково-дослідницької діяльності в сфері клітинних технологій стало впровадження такої унікальної послуги, як біострахування. Під час перерви учасники Medical Business Forum оточили Олексія Шершньова, користуючись нагодою поставити йому запитання про медичний бізнесі.

Корисним був виступ Андрія Борисова, провідного проект-менеджера маркетингової групи «Текарт» (Росія, Москва), керівника відділу маркетингової компетенції «Медичні послуги та обладнання». Експерт поділився з учасниками форуму практичною інформацією про оптимальний комплекс інструментів для просування як вузькоспеціалізованих, так і багатопрофільних клінік, навів приклади і розповів про міні-кейси з особистого досвіду просування клінік в інтернеті. Андрій підкреслив, що кожна клініка, кожне місто і регіон унікальні, тому всі надані інструменти необхідно тестувати і оцінювати їх ефективність через призму місцевих реалій, беручи до уваги перевірені інструменти і зарекомендували себе способи залучення клієнтів. Питання слухачів стосувалися прикладів правильно сконструйованого сайту, а також способів забезпечення гарної конверсії (конверсія - відношення числа відвідувачів сайту, що виконали на ньому будь-які цільові дії, до загальної кількості відвідувачів сайту, виражене у відсотках) на сайтах клінік.

Доповідь Олександра Гришакова (Україна, Київ), керуючого партнера, адвоката Міжнародного юридичного бюро VERDYS Law Ukraine (корпорація VERDYS Group International, Великобританія), торкнувся такої важливої ​​і актуальної теми, як правові аспекти організації та забезпечення сучасного медичного бізнесу. На думку юриста, надійний «юридичний фундамент» будь-якого бізнесу базується насамперед на чіткій юридичній формалізації домовленості партнерів і профілактиці можливих ризиків і ускладнень бізнес-діяльності на всіх етапах (від запуску до ліквідації). Учасники задавали питання про ліцензування, деякі ділилися своїм досвідом. Це було, мабуть, найтриваліше спілкування з аудиторією, адже так важливо обговорити всі юридичні нюанси для подальшого успішного ведення бізнесу.

Для відкриття медичного бізнесу може знадобитися кредит, тому Віталій Кисленко (Україна, Київ), керівник з розвитку кредитних продуктів корпоративного бізнесу «Альфа-Банк Україна», провів презентацію на тему кредитування і інвестицій медичних установ. Фахівець розповів про методи регулювання Нацбанку України і обмеженнях. Додатковим плюсом стала інформація про те, що фінустанови поступово зміщують фокус на представників малого та середнього бізнесу. Банки гнучко підходять до питань кредитування та готові їх обговорювати індивідуально.

Костянтин Коптєлов (Україна, Київ), власник компанії Promo Integrator, консультант по впровадженню CRM | PM систем в малому бізнесі, лаконічно і доступно розповів про необхідність і нюанси впровадження CRM-систем в медичних клініках з метою автоматизації та ефективного управління. Організатори Medical Business Forum, побачивши живу зацікавленість в продовженні цієї доповіді, пообіцяли провести окремий вебінар з Костянтином на тему CRM для медичних клінік.

Євген Хотянов (Україна, Київ), керівник Bookimed.com, експерт в області організації лікування за кордоном, поділився методами вирішення типових проблем в цій галузі на прикладі свого проекту - онлайн-сервісу, що працює для пацієнтів. За допомогою Bookimed.com пацієнт може бронювати медичні клініки за діагнозом, бюджету і віддається перевага країнам, обраним для лікування того чи іншого захворювання. Блискучий виступ Євгена Хотянова учасники Medical Business Forum відзначили в подальшому голосуванні.

Марічка Кормушкіна (Україна, Київ), журналіст, засновник видавництва корпоративної преси Amedia Group, розповіла про видання корпоративних медіа для медичних установ В2С, В2В, В2Р. Йшлося про те, що кожна клініка може випускати власний журнал або газету. Спікер дала поради, як знайти свою цільову аудиторію і зробити власне видання таким, що окупається, навівши приклади зі свого досвіду роботи з українськими клініками.

Про особливості взаємодії медичних клінік з фармацевтичними компаніями, законодавства України та про методи промоцій фармацевтичних продуктів розповів Сергій Атаманов (Україна, Київ) - MD, MBA, менеджер з розвитку бізнесу ТОВ «Фармаплант», експерт з багаторічним досвідом роботи в фармацевтичному бізнесі. Слухачі змогли по-новому подивитися на можливі варіанти співпраці з фармою і побачити переваги для всіх учасників цього процесу.

Ірина Мартиросова (Росія, Москва), керівник підрозділу по роботі з фізичними особами лабораторії CMD Науково-дослідного інституту епідеміології Росспоживнагляду, поділилася в своєму виступі історією успіху найбільшого в Росії лабораторного центру. Для створення ефективного сервісу на підприємстві побудована чітка система менеджменту якості, проводиться безперервна робота з побажаннями клієнтів і обслуговуючим їх персоналом. Клієнтоорієнтований підхід Центру молекулярної діагностики, на думку Ірини, є безумовною перевагою. Саме на фундаменті з сервісу і якості послуг, що надаються була побудована мережа з 200 офісів.

Цікавою була доповідь Олександра Зака ​​(Німеччина, Гамбург), інженера-економіста (Industrial Engineering & Management), МBА (Globalisation Management), експерта в сфері бізнес-консалтингу. Спікер розповів про методи пошуку і утримання клієнтів клінік в Німеччині.

Павло Гуров (Росія, Санкт-Петербург), інтернет-маркетолог, фахівець по роботі з соціальними мережами, власник digital-агентства, викладач інтернет-маркетингу (СПбДУ, «Нетологія»), який співпрацював з компаніями Teva, «Бектон і Дікінсон», «Діабет.Коннект», поділився безліччю інструментів і вказав на нюанси, що дозволяють грамотно і ефективно просувати клініку і медичні послуги в Facebook. Спікер не обмежився теорією. Під час його виступу близько 30-ти учасників Medical Business Forum вперше зробили прямі трансляції в Facebook.

Про в'їзний міжнародний медичний туризм розповів Даніел Епштейн (Україна, Київ; Великобританія, Лондон) - генеральний директор компанії INTMEDTOURISM Consulting (корпорація VERDYS Group International, Великобританія). Спікер працює в сфері міжнародного медичного туризму з 2009 року і охоче поділився з учасниками особистим досвідом в організації, забезпеченні та просуванні цього перспективного напрямку медичного бізнесу.
Інна Ярмак (Україна, Київ), директор з розвитку бізнесу, співзасновник агенції розвитку та рекрутингу H & G, коуч, бізнес-тренер, експерт в оцінці персоналу і модуля «НЛП: метапрограми», блискуче розповіла про нюанси в підборі, мотивації та навчанні персоналу. В кінці виступу в якості бонусу всі учасники пройшли тест Success Insights® DISC, що дозволяє оцінити свою поведінку і спосіб взаємодії з іншими людьми. Інну не хотіли відпускати зі сцени, а після доповіді обступили, обмінюючись з нею візитками.
Микола Понич (Україна, Київ), директор ТОВ «Медфінанс» і ТОВ «Асистанс», поділився історією створення та провів презентацію програмного забезпечення igiMED для медичних установ, розробленого за підтримки волонтерського проекту Molfar project на основі досвіду поїздок в АТО з метою забезпечення ефективної медичної логістики. Програма працює від надходження дзвінка на диспетчерську, де створюють карту хворого, після чого дані з планшета або стаціонарного комп'ютера передаються в систему бригади «швидкої». Лікар на місці вносить додаткові відомості і направляє їх в приймальне відділення лікарні, в яку буде доставлений пацієнт. До його приїзду в лікарню лікарі будуть готові до прийому. Відсутність очікування збільшить шанси пацієнта на своєчасно надану допомогу. На думку спікера, інформатизація медицини - це те, що дасть потужний поштовх реформам у сфері охорони здоров'я України, а учасники конференції повідомили, що готові до технологічних змін. Після цієї доповіді весь зал стоячи аплодував Миколі і його команді.

Ірина Цуркан (Німеччина, Бремен), керівник сервісу прийому міжнародних пацієнтів клініки Gesundheit Nord, творець проекту «Second Opinion Germany», фахівець з телемедицини та маркетингу клініки на міжнародному ринку, розповіла про те, як вивести медичну клініку на міжнародний рівень, про що розширюються можливості телемедицини для медичного бізнесу в Україні, а також поділилася досвідом роботи в клініці Німеччини.
Сергій Попович (Німеччина, Гамбург), мамолог, головний лікар відділення радіологічної діагностики Klinik Dr. Hancken, Stade, Germany, MBA в охороні здоров'я (Heinrich-Heine-Universität Düsseldorf), розповів про лікарські помилки, ризики та наслідки, а також про страхування ризиків лікаря і клініки, про професійну відповідальність на прикладі клініки і про організацію охорони здоров'я в Німеччині.
В ході роботи Medical Business Forum його учасники змогли задати спікерам будь-які питання, почули від експертів вичерпні відповіді, обмінялися думками з колегами і познайомилися з новими людьми, що також працюють в медичному бізнесі.
Присутні залишилися задоволені форматом заходу, відзначили професіоналізм, образ мислення і харизму спікерів, дякували за придбання безлічі корисних контактів і за душевний підхід в організації конференції.
«Ця конференція перевершила наші очікування!», «Ми прийшли, бо побачили масу нових спікерів і не помилилися - було дуже цікаво», «Спасибі за ці чудові дні! Стільки корисної інформації і хороших знайомств! »- Таких відгуків в книзі побажань учасники Medical Business Forum залишили на 25-ти аркушах.
Наступний захід організатори планують провести восени 2016 року, але, крім конференції, обіцяють і серію вебінарів з цікавими спікерами з різних країн.