(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

МОЗ має намір провести комплексну оцінку діючої системи забезпечення лікарськими засобами

minzdravМіністерство охорони здоров'я України має намір провести комплексну оцінку національної системи забезпечення лікарськими засобами з метою проаналізувати її можливості і ефективність функціонування.

Як повідомляє прес-служба відомства, заходи з оцінки пройдуть в березні-квітні 2016 року в восьми регіонах країни: Дніпропетровській, Закарпатській, Київській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Сумській, Чернівецькій областях та в Києві.

Оцінювання буде здійснюватися за міжнародною методикою. Зокрема, виконавцем виступить проект міжнародної технічної допомоги "Системи поліпшеного доступу до лікарських засобів і фармацевтичних послуг" (SIAPS), який впроваджується в Україні міжнародною компанією MSH за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

У МОЗ зазначають, що результати оцінки будуть необхідні для прийняття рішень щодо посилення національної системи забезпечення лікарськими засобами в рамках реформи системи охорони здоров'я. Отримані дані будуть спрямовані на вдосконалення системи забезпечення ліками та розширення доступу пацієнтів до лікування.

В ході оцінювання експерти мають намір проаналізувати такі сфери: вибір лікарських засобів, прогнозування потреб і планування постачання, закупівля лікарських засобів, зберігання і управління запасами, транспортування. Результати, отримані в областях, будуть репрезентативними для всієї країни.

За даними Міністерства охорони здоров'я, представники регіональних департаментів (управлінь) охорони здоров'я вже ознайомлені з методологією та основними аспектами реалізації проекту, планом здійснення системи оцінки та роллю обласних управлінь з питань охорони здоров'я в процесі збору даних.

МОЗ очікує, що перші результати оцінки будуть представлені в кінці квітня 2016 року.

Джерело:interfax.com.ua