(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

Посли "великої сімки" підтримують реформування охорони здоров'я в Україні

 

G7FahnenДипломати заявили, що провели зустріч з в.о. міністра охорони здоров'я України Уляною Супрун і в зв'язку з цим висловлюють підтримку плану реформи системи охорони здоров'я. Посли країн "Великої сімки" (США, Великобританія, Канада, Франція, Італія, Німеччина і Японія) висловили підтримку законопроекту щодо реформування системи охорони здоров'я в Україні.

Про це йдеться в заяві послів країн G7, розміщеному на сайті Посольства Італії в Україні (Італія головує у "Великій сімці" в 2017 році).

Дипломати заявили, що провели зустріч з в.о. міністра охорони здоров'я України Уляною Супрун і в зв'язку з цим висловлюють підтримку плану реформи системи охорони здоров'я. "Ми вважаємо, що затвердження цього плану, який визначає державні гарантії фінансування надання медичних послуг та лікарських засобів через національну систему охорони здоров'я, це сигнал, що Україна готова і налаштована продовжувати життєво важливі реформи на благо своїх громадян", - йдеться в заяві.

Посли зазначили, що законопроект, покликаний реформувати систему охорони здоров'я, є важливим кроком на шляху до зміни способу відносин українських громадян з державною медичною системою, що має створити кращі умови і забезпечити отримання громадянами тих послуг, в яких вони потребують і заслуговують, раціональним і законним чином .

"При нинішньому керівництві багато вже досягнуто з точки зору належного врядування, коли підзвітність і громадський нагляд посприяли посиленню прозорості, але багато роботи потрібно ще зробити", - заявили дипломати. Автори заяви сподіваються, що "пані Супрун і її команда в Міністерстві охорони здоров'я зможуть продовжувати свою роботу в реформуванні системи охорони здоров'я в Україні, в тому числі за допомогою прийняття вищевказаного законодавства.

Міністерство і всі задіяні українські інститути матимуть нашу підтримку в цих важливих зусиллях ", - наголосили посли.

5 квітня Кабінет міністрів України схвалив законопроект «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» та інші проекти законів щодо реформування системи охорони здоров'я з необхідністю доопрацювання в триденний термін.

За інформацією МОЗ, серед головних компонентів, які будуть впроваджені після прийняття законопроекту «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», державний гарантований пакет медичних послуг (чітко визначений перелік послуг, які оплачує держава за рахунок коштів солідарного медстрахування); персоналізовані виплати (держава платить лікарю за кожного пацієнта за чітко визначеним тарифом); тарифікація медпослуг; стандартизація медичних послуг (послуги будуть надаватися на підставі міжнародних медичних протоколів).

Дата: 11 квітня 2017 р.

Автор: МедЕксперт