(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

Приватна медицина в Україні-2016. Конкуренція як необхідність

436111-12 травня 2016 р. в Дніпропетровську відбувся 6-й Спеціалізований бізнес-форум «Приватна медицина в Україні–2016», організаторами якого виступили компанії «МОРІОН», «УкрКомЕкспо», а також Клініка сучасної хірургії «Гарвіс».

Що робить медичний бізнес успішним, які сучасні підходи до організації внутрішніх процесів, залучення та роботи з пацієнтами, які законодавчі нововведення можуть вплинути на роботу приватних клінік, а також можливості вдосконалення системи недержавної охорони здоров'я в Україні — такі теми обговорювалися в ході заходу.

6-й Спеціалізований бізнес-форум «Приватна медицина в Україні–2016» об'єднав понад 100 провідних експертів галузі, топ-менеджерів і власників приватних закладів охорони здоров'я, страхових, дослідницьких, консалтингових, сервісних та юридичних компаній.

В рамках виступів доповідачів та професійних дискусій учасники розглянули безліч актуальних питань як з позиції організації ефективної системи надання медичних послуг, так і побудови життєздатних бізнес-моделей, впровадження інновацій та інформаційних технологій у секторі приватної медицини, актуальності правових аспектів, а також управління та мотивації персоналу, робота якого пов'язана з якістю послуг в приватних закладах.

Модератором заходу вже традиційно виступив Сергій Орлик, експерт фармацевтичного і медичного ринку. Присутніх також привітав Мгер Куюмчян, заступник голови Дніпропетровської обласної ради. Першу сесію «Острови благополуччя в бурхливому морі змін? Давид і Голіаф як модель конкуренції» відкрив професор Березницький Яків, головний лікар клініки «Гарвіс», розглянувши сучасний стан, проблеми та перспективи державної і приватної медицини.

Павло Ковтонюк, головний редактор журналу «PRO Менеджмент в охороні здоров'я», в режимі відеозв'язку поінформував про проект Концепції реформи фінансування системи охорони здоров'я в Україні та перспективи для приватної медицини в разі його прийняття.

Сергій Орлик представив доповідь «Приватна медицина й держсектор: сад розбіжних стежок».

«Реформування галузі — державна прерогатива і приватна: участь? співучасть? партнерство? невтручання?» — тема виступу Дмитра Луфера, операційного директора мережі клінік «Into-Sana», у якій він поділився досвідом участі у розробці нових ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, будучи одним з членів відповідної робочої групи при Міністерстві охорони здоров'я України.

Більш детально ті зміни, які несуть нові ліцензійні умови, були розглянуті в рамках фокус-дискусії. У ній взяли участь Олена Бабич, адвокат, керівник Юридичного бюро Олени Бабич», Дмитро Левченко, виконавчий директор Медичного центру Св. Параскеви.

Друга сесія форуму була присвячена питанням конкуренції. «Наріжні камені реальної конкуренції» — тема доповіді Олексія Бабича, генерального директора Медичної лабораторії «Діла». У свою чергу, Олена Лепешина, директор компанії «МедЕксперт», презентувала свою точку зору на те, що саме є секретним інгредієнтом конкуренції в медицині.

Мія Сихарулідзе, генеральний директор Медичного центру «Евромед-плюс», розглянула питання конкуренції очима пацієнта.

Який же він, ідеальний пацієнт? Свою думку з цього питання представила Наталія Кундіна, головний лікар дитячого підрозділу Медичного центру «Добробут». Особливу увагу вона звернула на модель спілкування між лікарями і пацієнтами, яка останнім часом зазнала значних змін у бік мінімізації співпереживання хворим з боку лікарів.

Досвідом ребрендінгу приватної медичної клініки поділився Олексій Дмитрук, директор по рекламі клініки «Into-Sana». Відзначимо, що наприкінці 2015 р. компанією «Into-Sana» були придбані два столичних медичних центри «Медісвіт» і прийнято рішення про проведення ребрендінгу.

КонфДнепр

Які конкурентні переваги вдалося створити і які основні джерела прибутку в приватній медицині? Відповідям на ці запитання була присвячена економічна фокус-дискусія за участю Дениса Татаркіна, виконавчого директора клініки «Медіком», Тамари Луговської, директора компанії «Центр планування сім'ї Тамари Луговської», Євгенії Стасюк, виконавчого директора клініки «Гарвіс», Миколи Скавронського, комерційного директора ТОВ «Сінево».

3-я сесія «Надання медичних послуг — конкуренція стилів і інструментів» розпочалася з виступу Віолетти Янишевської, президента Української асоціації медичного туризму, у якому були розглянуті тенденції і перспективи розвитку України в конкурентному середовищі медичного туризму. Основними напрямами в'їзного медичного туризму в Україну, за словами доповідача, є репродуктивна медицина, офтальмологія, стоматологія, кардіохірургія.

Андрій Анучин, директор «Фарма Персонал», представив до уваги слухачів поточні тенденції на ринку персоналу в приватній медицині. На його думку, згубний вплив кризи призвів до зниження пацієнтопотоку і уповільнення розвитку ринку приватних медичних послуг в Україні, дефіциту на кадровому ринку цієї сфери.

Микола Орлов, партнер юридичної компанії «ОМП», повідомив про можливі маркетингові послуги, на яких можуть заробити приватні медичні установи охорони здоров'я, а також про заходи, від яких слід утримуватися під час експериментів з маркетинговими доходами.

Професійний розвиток лікарів у приватному медичному секторі — тема виступу Володимира Богомаза, доцента кафедри внутрішньої медицини Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця. Підвищення ефективності і прибутку, поліпшення якості медичної допомоги, збільшення вартості бренду — все це може забезпечити розвиток персоналу приватної клініки.

Дмитро Юхневич, керівник IT-відділу клініки «Медіком», представив практичний кейс з впровадження змін та міграції з однієї медичної інформаційної системи на іншу, яка зайняла більше 16 місяців.

Впровадження змін в розвиток лікарів приватної медицини і ключові моменти їх практичної реалізації розглянув Олександр Шкіль, директор тренінг-центру «МАЛЕС». На його думку, для розвитку нових навичок медичного персоналу та проведення цільового навчання можна використовувати партнерство з фармацевтичними компаніями.

На наступний день учасники 6-го Спеціалізованого бізнес-форуму «Приватна медицина в Україні–2016» відвідали Клініку сучасної хірургії «Гарвіс», де ознайомилися з роботою цього багатопрофільного хірургічного центру, в якому проводяться операції за 12 хірургічними напрямами. Крім того, Яків Березницький, головний лікар клініки, представив етапи її розвитку. Особливості медикаментозного забезпечення лікувального процесу висвітлила Євгенія Ринська, головна медсестра клініки «Гарвіс». Значний інтерес у слухачів викликала доповідь Роберта Молчанова, керівника урологічного напряму клініки, котрий докладно розповів про етапи навчання медичного персоналу новим операціям.

Окремий блок був присвячений ефективним методам управління. Так, особливості логістики пацієнта в клініці розглянув Максим Павленко, директор з розвитку клініки та поліклінічної роботи. Секретами продуктивної команди поділилася Євгенія Стасюк, виконавчий директор. «Медичний бізнес: погляд співучасника» — тема виступу Віталія Березницького, директора компанії «ФарТоп».

Зазначимо, що учасників форуму очікував сюрприз від організаторів — було розіграно кілька енциклопедичних Календарів-альманахів «Корифеї», довідників «Компендіум — лікарські препарати» видавництва «Моріон», а також книг Віктора Труша «Перший мільйон лікарською практикою». Також усі охочі могли взяти участь у культурній програмі і відвідати музей «Пам'ять єврейського народу і Голокост в Україні» — найбільший на пострадянському просторі меморіальний комплекс, присвячений традиціям іудаїзму, особливостям життя євреїв, Голокосту.

Джерело:www.apteka.ua