(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

Реформа медицини - перспективи для України

0446dc95b75772c488d6b1e88a9f2026Питання проведення реформи охорони здоров'я в секторі приватної медицини обговорили представники бізнесу та експерти в ході круглого столу в Прес-центрі Інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ (Київ, вул. Шамрила, 23).

Учасники заходу констатували, що за два останні роки Україна поки не просунулася на шляху перетворень у медичній галузі.

Президент клініки "Борис" Михайло Радуцький підкреслив, що перед здійсненням реформи, потрібна серйозна підготовча робота. "Щоб щось реформувати, потрібно розуміти, що ми маємо в даний час в цій галузі", - сказав він.

За його словами, перш за все, потрібно провести два аудиту галузі: інвентаризаційний і безпосередньо медичний. Лише після цього, сказав Михайло Радуцький, має прийматися рішення про те, яка модель реформи застосовна для нашої країни.

Він зазначив, що яким би шляхом не йшло реформування, приватний бізнес, який на сьогоднішній день займає відносно невеликий відсоток у загальному обсязі медичних послуг, негайно приєднається і адаптується до пропонованих умов. "Одне підприємство буде комунальної або державної власності, а друге - приватним. Але жити вони будуть по одним законам", - сказав він.

Також Михайло Радуцький вказав на те, що навіть без проведення реформи, лише привівши в належний стан нерухомість, яка належить до сфери державної медицини, можна звільнити значні кошти і спрямувати їх на поліпшення матеріальних і побутових умов медичних працівників.

Президент Україно - Німецької Медичної Асоціації, член Харківської експертної групи з реформування первинної ланки медичної допомоги, член Наглядової Ради при МОЗ, Головний лікар приватної педіатричної амбулаторії Андрій Пеньків підкреслив, що для початку змін потрібен чіткий бізнес-план. "Коли починаються якісь зміни, зазвичай люди будують бізнес-план, спочатку визначають, куди ми йдемо. Потім ми дивимося, що ми маємо, потім визначаємо кроки, яким чином ми будемо йти туди, куди ми рухаємося. Два роки я не чув ні від уряду, ні від парламенту про план, і про те, куди ми йдемо", - сказав він, додавши, що для здійснення реформ необхідно внести зміни до 75 законів.

Генеральний директор інвестиційної компанії "Concorde Capital" Ігор Мазепа розповів про перспективи розвитку ринку приватної медицини в Україні, про своє бачення реформ, а також про інвестиції в медичну мережу "Добробут".

Зокрема, сказав Ігор Мазепа, це значний ринок, обсяг якого займає 8% ВВП, а це понад 150 млрд грн. "Що стосується приватної медицини, то я переконаний, що з того жалюгідного стану, в якому знаходиться наша медицина, єдиний і найнадійніший спосіб - внести туди саму звичайну конкуренцію", - підкреслив він.

Гендиректор інвесткомпанії "Concorde Capital" прогнозує, що в найближчі 7 - 10 років пацієнти поступово будуть відмовлятися від державної, не реформованої медицини, і переходити в приватний сектор для отримання більш якісних послуг практично за тими ж цінами.

"Тому ми вважаємо цей напрямок одним з найбільш перспективних та інвестуємо у "Добробут", - повідомив він. Мазепа додав, що зараз мережа "Добробут" налічує 7 клінік в Києві. У 2016 році планується відкриття найбільшої в Україні клініки на вул. Мішина, реабілітаційного центру на базі клініки на вул. Комарова і двох поліклінік.

Що стосується необхідних реформ, Мазепа зазначив, що в першу чергу потрібно, щоб гроші в галузь приходили за пацієнтом (страхова медицина), при цьому, сам пацієнт буде вибирати, де йому лікуватися. Другий важливий момент - продаж лікарських препаратів тільки за рецептом, виписаним лікарем.

У свою чергу головний лікар лікувально-діагностичного центру "Добробут" Олексій Башкирцев підкреслив, що для успішного реформування системи охорони здоров'я необхідно змінити усталений підхід і сфокусуватися на людину, а не на хворобах.

Джерело:www.news.liga.net