(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

У Києві запрацювала система «Поліклініка без черг» для онлайн запису на прийом до лікарів

v kieve zarabotalaУ Київському дитячому діагностичному центрі запустили в тестовому режимі послугу «Поліклініка без черг». З її допомогою записатися до лікаря на точний час можна онлайн - через сайт поліклініки або міський портал. 

Розробили «Поліклініку без черг» Артур Верба і Андрій Заєць, у яких вже є досвід створення IT-рішень для медицини. Сервіс являє собою єдину систему, в яку вносять зміни всі учасники процесу - від пацієнтів до співробітників реєстратури і докторів. Поки загальний розклад прийому лікарів заповнюють вручну фахівці проекту, адміністратор і головний лікар. Завдяки цьому, при заході в онлайн-систему можна вибирати дні і «вікна», в які приймає лікар.

el.cherga

Запис на прийом через сайт призначений для тих випадків, коли пацієнт хоче вибрати час візиту заздалегідь. Система відправить користувачеві SMS з датою і точним часом прийому - це і буде електронний талон, за яким його приймуть.

«У ході роботи аналітичної складової системи розклад буде калібрувати, в залежності від часу, який лікар фактично витрачає на надання різних видів послуг», - розповів Андрій Заєць, співзасновник «Поліклініки без черг».

У холі поліклініки стоїть 27-дюймовий термінал з сенсорним дисплеєм, який також встановили тут в рамках проекту «Поліклініка без черг». З його допомогою можна вибрати час прийому і роздрукувати талон як для планування візиту заздалегідь, так і для запису в той же день. Записи в систему вносять і співробітники реєстратури, приймаючи дзвінки або при зверненні.

ya zapisavsua

Раніше у Дитячого діагностичного центру в Києві на вул. Урлівській, 13 була своя Медична інформаційна система (ЕМСІМЕД). Тому розробники інтегрували стару систему з новою, щоб співробітники працювали в звичному інтерфейсі. В кінці жовтня проект планують запустити і в інших медичних установах міста. Ті поліклініки, у яких немає інформаційних систем, будуть працювати у веб-інтерфейсі «Поліклініки без черг».

В основі сервісу - класична розподілена система управління.

«Є маленький проксі-сервер і сервер для синхронізації, щоб в перспективі клініки могли «бачити» один одного. Система веб-орієнтована: у докторів і реєстраторів є веб-інтерфейси, через які вони працюють з однією системою. Те ж стосується і терміналу », - пояснює Андрій Заєць.

Найближчими тижнями розробники відкриють API системи, щоб всі бажаючі могли розмістити на своєму сайті сервіс записи до лікарів - сайти поліклінік, міських порталів або комерційні сайти. Поки система безкоштовна, але з часом творці планують її монетизувати.

«Поліклініка без черг» - один з п'яти стартапів, відібраних ініціативою Kyiv Smart City для впровадження восени в столиці. Проект проходив інкубаційну програму в 1991 Open Data Incubator.

Джерело: www.itc.ua