(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

У Києві створять сім лікарень інтенсивної терапії

1493808У Києві створять п'ять дорослих і дві дитячі лікарні інтенсивної терапії, які будуть цілодобово надавати медичну допомогу. Про це, як повідомляє "Інтерфакс-Україна", заявив радник мера столиці з питань охорони здоров'я Михайло Радуцький.


"Сьогодні, в умовах дефіциту бюджету єдиний порятунок київської медицини -  переформатування самої структури надання медичної допомоги. Столиця утримує непотрібні відділення, де фактично простоюють ліжка. Проста реорганізація, яка практично не потребує додаткового фінансування, дозволить раціонально використовувати потужності лікарень і підвищити якість медичного обслуговування", - заявив Радуцький.

За його словами, створення закладів нового типу дозволить більш раціонально використовувати кадровий потенціал і матеріально-технічну базу, тим самим на 10-15% підвищити шанси на швидке одужання для пацієнтів, які потребують негайного лікарського втручання в стаціонарі.

Лікарні інтенсивної терапії, зокрема, планується створити на базі київських клінічних лікарень №1, 6, 8, 12, лікарень швидкої медичної допомоги, а також дитячих лікарень №1 і №2.

За даними КМДА, щорічно стаціонарне лікування в столиці проходять понад 550 тис. хворих, 60% яких потребують госпіталізації, "але як інтенсивна терапія в місті функціонує лише одна лікарня швидкої медичної допомоги на Лівому березі".