(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

В. о. міністра охорони здоров'я України Василь Лазоришинець прогнозує введення обов'язкового медичного страхування для українців з січня 2016 року.

Василий Лазоришинец прогнозирует введение обязательного медицинского страхования для украинцев с января 2016 года.Це не запрацює одразу в наступному році, але вже з січня 2016 року обов'язкове медстрахування має запрацювати обов'язково

- «Це не запрацює одразу в наступному році, але вже з січня 2016 року обов'язкове медстрахування має запрацювати обов'язково», - заявив Василь Лазоришинець.

- «На мій погляд, це має бути бюджетна страхова програма, тобто частину системи охорони здоров'я забезпечує уряд і держава, а частину забезпечують страхові компанії», - підкреслив він.

Раніше МОЗ повідомляв, що в держбюджеті України на 2015 рік на охорону здоров'я закладено від 54 до 58 млрд. грн.

Нагадаємо, що запровадження ОМС в Україні активно обговорюється законодавцями та представниками різних політичних блоків протягом 10 років. Останній раз про нього згадували рік тому. Тоді член комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Володимир Дудка, який був ініціатором законопроекту №2597-1 про ОМС, заявляв, що обов'язкове державне медичне страхування в Україні за умови прийняття відповідного закону і формування законодавчої бази могло заробити в повному обсязі з 2016 року.

- «Найбільш оптимістичний і реальний прогноз - це прийняття законодавства про державне медичне страхування в 2014 році, старт медичного страхування з організаційної частини почнеться з 1 січня 2015 року, а саме початок медичного страхування - з 2016 року», - заявив Дудка.

Учасники страхового ринку заявляли, що запропонований законопроект буде гальмом у розвитку державно-приватного партнерства у сфері охорони здоров'я, оскільки спрямований на створення монопольного страховика у вигляді Фонду обов'язкового медичного страхування.

 По матеріалам "Фориншурер"