У пацієнта - дилатаційна кардіоміопатія, він потребував пересадки донорського органу. Щоб чоловік дочекався живого серця, Інститут прийняв рішення провести імплантацію механічного - для підтримки кровообігу. Щоб така операція стала можливою, українські фахівці пройшли сертифікацію в Німеччині.
Вартість штучного серця Berlin Heart склала 120 тисяч євро. «Фірма відвантажила нам механічне серце під моє чесне слово без оплати, беручи до уваги тяжкий стан пацієнта і неможливість довго чекати», - заявив на своїй сторінці в facebook генеральний директор Інституту серця Борис Тодуров. Для оплати необхідної суми благодійний фонд установи «Серце на долоні» розпочав проект «Штучне серце».
«Механічне серце – це міст до трансплантації. Я дуже сподіваюся, що якщо операція пройде успішно, це буде той резонанс, який дасть нам можливість повернутися до обговорення нового закону», - прокоментував свої очікування Борис Тодуров телеканалу СТБ. При успішному результаті операції, хворий зможе жити повноцінним життям, хоч і з зовнішнім електропроводом: «В даний час в Європі більше 300 пацієнтів знаходяться на штучній підтримці кровообігу, багато з них більше двох років. Термін служби такого серця не обмежений, деякі люди живуть з ним вже більше 8 років», - йдеться на сайті Інституту.
Від діагнозу дилатаційна кардіоміопатія у квітні помер 17-ти річний Іван Коврига, а в травні перестало битися серце 8-ми річної Юлі Сокольцової.
Джерело: www.society.lb.ua