(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

В Житомирському перинатальному центрі вперше в Україні стартувала унікальна тренінгова програма за участю експертів з Гарварду

PerR 13В Житомирському обласному перинатальному центрі вперше в Україні стартувала унікальна тренінгова програма для навчання лікарів-гінекологів з курсу «Допомога у разі післяпологових кровотеч», за участю представників Гарвардського університету.

В Житомирському обласному перинатальному центрі вперше в Україні почалася інноваційна симуляционно-тренінгова програма для навчання лікарів-гінекологів з курсу «Допомога в разі післяпологових кровотеч», розроблена фахівцями Гарвардського університету (США).
Фінансує цей проект американська компанія MSD, яка займається фармацією та втілює подібні проекти в різних куточках світу, а тепер і в Україні.
25 вересня в Житомирському перинатальному центрі зустрічали шановного лектора - американського експерта Гарвардської медичної школи, доктора медичних наук Сюзанну Эрбер.

26 вересня кращих фахівців перинатального центру буде вчити її колега Мелоді Еккардт.
На унікальних манекенах-симуляторах акушери-гінекологи, акушерки, операційні медсестри та анестезіологи центру навчатися методам екстреної допомоги породіллям, у яких кровотеча.
«Нам надзвичайно приємно зустрічати тут фахівців світового рівня, які на практиці покажуть нашим лікарям екстрені методи зупинки кровотечі - однією з головних причин смерті жінок при пологах.

До нас приїжджають жінки з найважчими випадками перебігу вагітності, ми вже багато років є лідерами надання перинатальної допомоги в Україні. Саме тому ця програма стартує в Житомирі - для того, щоб, отримавши сертифікати тренерів, наші лікарі могли навчати фахівців усіх пологових будинків нашої області, а в подальшому - і інших регіонів України», - каже головний лікар обласного перинатального центру Юрій Вайсберг.
Він повідомив, що в Житомирській області на кожні 1000 пологів припадає в середньому 23 випадки післяпологовоъ кровотечі.
«Проект триватиме 2,5 роки. Він починається в Житомирі невипадково. Ще з часу роботи проекту «Здоров'я матері та дитини», який працює в Україні з 2004 року, ми в першу чергу працювали з Житомиром тому що, по-перше, влада області мала серйозну мотивацію і бажання працювати і покращувати ситуацію, по-друге, керівництво перинатального центру теж мало бажання втілювати нові технології, і ми змогли підготувати в Житомирі висококласних фахівців-лікарів, які тепер володіють базою знань, досвідом, і самі можуть виступати в ролі тренерів.

Сьогодні в якості слухачів тренінгу - не тільки лікарі Житомирського перинатального центру, але і провідні фахівці з Миколаєва - міста, де в наступному році буде відкрито такий же тренінговий центр», - додав директор всеукраїнської благодійної організації «Джей.Ес.Ай» Костянтин Подшивалов.
Доктор медичних наук Сюзанна Єрбер повідомила, що вона буде проводити тренінги в Житомирі весь  наступний тиждень.
«Проблема смертності жінок від післяпологових кровотеч залишається гострою і в наш час. На щастя, екстремальні ситуації трапляються не так часто, але персонал повинен навчитися реагувати на них в реальному житті. Тому були винайдені симулятори реальних ситуацій, які допомагають не тільки швидко реагувати, але і працювати командою під час непередбачених станів. Найчастіше медичні помилки трапляються через неправильно передану інформацю.

Тому важливо навчити команду спілкуватися між собою, знаходити спільну мову, будувати правильні стосунки, щоб кожен знав своє місце і роль в такій ситуації», - сказала Сюзанна Єрбер.
Ділячись враженнями від короткої екскурсії по перинатальному центру, Сюзанна Єрбер зазначила: не в кожному пологовому будинку Сполучених Штатів існує такий рівень допомоги.
«Всього за день я встигла побачити, наскільки це прогресивний медичний заклад, наскільки добре все організовано. Як працюють лікарі, впроваджені такі важливі речі, як спільне перебування матері і дитини, грудне вигодовування на вимогу, догляд за немовлятами методом кенгуру, окремі пологові зали. Все це свідчить про те, що тут поважають пацієнта і дбають про його здоров'я», - сказала Сюзанна Єрбер.
Директор департаменту охорони здоров'я Житомирської обласної державної адміністрації Олександр Торбас зазначив, що візит пані Єрбер свідчить про рівень довіри до Житомирського перинатального центру, до його керівництва і лікарів.
«Як лікар-гінеколог з 20-річним стажем хочу сказати, що післяпологові кровотечі - це серйозні ускладнення, які можуть представляти загрозу для життя породіллі. Їх передбачити неможливо, нерідко такі ускладнення виникають миттєво, фахівці губляться, тому що період, протягом якого можна надати допомогу, вкрай короткий. Тому необхідно зорієнтуватися, на якому етапі ще можна надати консервативну допомогу, а на якому потрібно вже оперативне втручання. Для нас це велика честь і авторитет - повчитися у фахівців Гарвардського університету, які погодилися передати нам світовий рівень медичної допомоги», - сказав Олександр Торбас.

За матеріалами: «Житомир Інфо»