(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

Влада Києва презентувала модель впровадження страхової медицини в столиці

14135538481376936119 568899 3Київська влада презентувала  модель впровадження страхової медицини в столиці для представників медичного співтовариства.

Київська влада презентувала представникам медичної спільноти, серед яких були керівники медичних закладів міста, представники профспілок, громадських організацій, профільних структурних підрозділів,  модель впровадження страхової медицини в столиці.

Представили проект заступник голови КМДА Михайло Радуцький та радник Київського міського голови Дмитро Турчак під час круглого столу «Муніципальна програма медичного страхування - крок до реформування охорони здоров'я в Києві».

За словами Радуцького, якщо медики підтримають модель і її затвердить Київрада, почати її реалізацію планують з 2015 року.

Він зазначив, що серед головних передумов впровадження страхової медицини є, зокрема, те, що обсяг тіньового ринку медичних послуг у Києві складає близько 1,5 млрд дол. При цьому недостатнє фінансування сфери не дозволяє поліпшити матеріальну базу лікувально-поліклінічних закладів (ЛПЗ), а низькі доходи населення і порівняно висока вартість медикаментів обмежують можливості доступу до якісних препаратів.

Для реалізації проекту передбачається створення страхової компанії.

«Це буде 100-відсотково муніципальна компанія, за яку відповідатиме місто Київ. Гарантувати, що ця компанія не буде аферою, як МММ або ще хтось, буде КМДА за дорученням Київради, за дорученням людей, яких кияни обрали», - сказав Радуцький.

За його словами, запропонована модель страхової медицини передбачає необов'язкове медстрахування для громадян, але «повинна стати прототипом обов'язкового медстрахування». Саме в Києві передбачається реалізувати пілотний проект з тим, щоб потім його можна було застосувати по всій Україні, зазначив Радуцький.

Як повідомив Турчак, впровадження страхової медицини в столиці передбачається здійснити, задіявши соціальний проект «Картка киянина» - на ці картки як доповнення внесені страхові поліси громадян.

Ціна на страхові поліси, за словами радника міського голови, буде конкурентною, доступною. Вона буде в різних цінових діапазонах. «Але всі поліси будуть соціальні», - запевняє Турчак.

Поки в КМДА представили два зразки таких полісів: з базовими платіжками на 80 грн і 120 грн. Але розробляються і на 25 грн, і на 50 і дорожче, пояснив радник. Зокрема, поліс на 120 грн сплати в місяць передбачає річний ліміт 36 тис. грн. на застраховану особу, які можуть бути використані на консультацію лікаря, медикаментозне забезпечення, діагностичне обстеження, оплату за перебування в лікарні, харчування в лікарні.

Базова програма страхування «80», зокрема, передбачає виплату по одному страховому випадку - від 400 до 24 тис. грн, покриття витрат при вагітності і пологах у розмірі від 720 грн до 5 тис. грн. Він включає також можливість консультації лікаря, медикаментозне забезпечення, діагностичне обстеження, оплату за перебування в лікарні, харчування в лікарні.

Як підрахували в міськадміністрації, виходячи з уже застрахованих 50 тис. городян, додаткове фінансування медзакладів із впровадженням страхової медицини зросте щомісяця до 2 млн 600 тис. грн.; від страхової компанії ЛПЗ зможуть отримувати до 7 млн 200 тис. грн на рік на поліпшення матеріально-технічної бази; збільшаться зарплати персоналу медустанов від 2 тис. до 6 тис. грн щомісяця (в залежності від категорії працівника).

Планується, що буде створено наглядову раду за діяльністю страхової компанії, до якої будуть входити представники громадськості, Київради, медичних профспілок, фахівці галузі.

Радуцький зазначив, що сьогодні починається обговорення запропонованої моделі страхової медицини, і з цією метою пройде ряд інших круглих столів. «Ми хочемо, щоб наша позиція була консолідованою. Тому що ми всі розуміємо, що треба буде багато зусиль, щоб впровадити це в медицину Києва, а наступним етапом - в медицину країни. Ми хочемо реалізувати дійсно сучасні і зрозумілі механізми для поліпшення якості медичної допомоги», - сказав Радуцький.


За матеріалами:УНІАН