(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

Законодавчі ініціативи МОЗ України створили підґрунтя для медичної реформи

Квіташвілі березеньОлександр Квіташвілі розповів про законодавчі ініціативи МОЗ України, які покликані пришвидшити процес реформування галузі.

«Законопроекти 2150 та 2151 визначені Президентом України як пріоритетні, і мають бути розглянуті у Верховній Раді цього тижня. Вони дозволять здійснювати державні закупівлі через міжнародні організації системи ООН.

У порядку денному засідання Кабміну стоїть прийняття ще двох документів авторства фахівців МОЗ України. Проект Постанови № 376, яка скасовує зобов’язання кожні 5 років перереєстровувати лікарські засоби. Це, до речі, була одна з пропозицій фармринку. До неї також розроблений наказ №426, який детально розписує механізм роботи Постанови. На розгляд Кабміну внесений проект змін до Постанови № 240, які дозволять відійти від регулювання цін з боку МОЗ та дозволять більш оперативно й ефективно реагувати на економічні виклики», - поінформував Міністр охорони здоров’я.

Водночас Олександр Квіташвілі повідомив, що окрім політичного документу – самої стратегії реформи – МОЗ України розробив і детальний план дій. "Цей план містить у собі чимало законодавчих змін. А саме: зміни у системі закупівель, з точки зору можливості укладання прямих довгострокових договорів з виробниками та використання електронних тендерів. МОЗ також планує змінити будівельні стандарти для закладів охорони здоров’я, оскільки існуючі зараз не дозволяють побудувати сучасні клініки", - зазначив він.

«Після прийняття Верховною Радою внесених законопроектів планується у квітні провести перші закупівлі за новими принципами, а з травня поступово переходити на нову систему фінансування лікарень та державних програм», - додав Міністр.

«Вже влітку МОЗ України планує запустити єдину електронну платформу для збору різного роду статистичних даних і створити базу для розрахунків вартості послуг. Таким чином, за півроку реформи планується підготувати медичну систему до переходу на оплату послуг і розвиток медичного страхування», - поділився Олександр Квіташвілі.

По матеріалам МОЗ України