«Законопроекти 2150 та 2151 визначені Президентом України як пріоритетні, і мають бути розглянуті у Верховній Раді цього тижня. Вони дозволять здійснювати державні закупівлі через міжнародні організації системи ООН.
У порядку денному засідання Кабміну стоїть прийняття ще двох документів авторства фахівців МОЗ України. Проект Постанови № 376, яка скасовує зобов’язання кожні 5 років перереєстровувати лікарські засоби. Це, до речі, була одна з пропозицій фармринку. До неї також розроблений наказ №426, який детально розписує механізм роботи Постанови. На розгляд Кабміну внесений проект змін до Постанови № 240, які дозволять відійти від регулювання цін з боку МОЗ та дозволять більш оперативно й ефективно реагувати на економічні виклики», - поінформував Міністр охорони здоров’я.
Водночас Олександр Квіташвілі повідомив, що окрім політичного документу – самої стратегії реформи – МОЗ України розробив і детальний план дій. "Цей план містить у собі чимало законодавчих змін. А саме: зміни у системі закупівель, з точки зору можливості укладання прямих довгострокових договорів з виробниками та використання електронних тендерів. МОЗ також планує змінити будівельні стандарти для закладів охорони здоров’я, оскільки існуючі зараз не дозволяють побудувати сучасні клініки", - зазначив він.
«Після прийняття Верховною Радою внесених законопроектів планується у квітні провести перші закупівлі за новими принципами, а з травня поступово переходити на нову систему фінансування лікарень та державних програм», - додав Міністр.
«Вже влітку МОЗ України планує запустити єдину електронну платформу для збору різного роду статистичних даних і створити базу для розрахунків вартості послуг. Таким чином, за півроку реформи планується підготувати медичну систему до переходу на оплату послуг і розвиток медичного страхування», - поділився Олександр Квіташвілі.
По матеріалам МОЗ України