(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

Що робить привабливим ринок медичних послуг для мережевих госпітальних об'єднань? Це можливість укладати договори з державою і мати прогнозовано великий обсяг продажів!

Є закономірність, що великі гравці виходять на ринок тоді, коли дозволяється приватизація державних клінік і з'являється можливість частково або повністю ставати власником медичного закладу.

Цікавлять ті ринки, коли можна розраховувати тільки на надходження від страхових компаній (на сьогоднішній день, у середньому, дохід від страхових клієнтів не перевищує 30% в загальному доході приватних клінік).

Цікавлять ринки, коли є можливість здійснювати державні замовлення (як у добрі радянські часи) або є можливість співпраці зі страховим фондом (в умовах обов'язкового медичного страхування).

По всій видимості, wild wild ринок медичних послуг України не представляє великого інтересу для західноєвропейських інвесторів. У нас є більш ліберальні в цьому відношенні конкуренти - Польща, Словаччина, Туреччина, Румунія, Болгарія, Чехія. Якщо Україна не стане комуністичною державою, наша чергу теж обов'язково настане, але не зараз - пізніше.

Процеси глобалізація здійснюються за таким принципом:


Мережеві госпітальні об'єднання - це великі рибки, а наш ринок приватної медицини з середнім кол-вом персоналу до 10 чоловік - це як планктон для акули. В перерахованих вище країнах, гравці міжнародного масштабу поїдали місцеві об'єднання. В Україні крім мережі клінік " Добробут", Дилы і Синево - поїдати поки нікого.

Україні є куди розвиватися в цьому відношенні, тому слід очікувати появи наших, місцевих мереж.

Мирослава Муляр

магістр з менеджменту в охороні здоров’я, менеджер проектів компанії «МедЕксперт»

(*обов'язкове поле для заповнення)