(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

Визначення якості ультразвукового дослідження у приватних клініках Києва через бачення користувачів форумів.
В наш час Інтернет посів значне місце в житті суспільства. Коли виникає потреба в інформації, сучасна людина насамперед шукає її в Інтернет-мережі. Клієнти приватних клінік ймовірно мають доступ до Інтернету. Отже, доцільно буде проаналізувати відгуки на інтернет-форумах задоволеності послугами УЗД в приватних клініках.

Найпоширенішою темою в розділах форумів про ультразвуковому исследованим є тема вагітності. Найбільш часто зустрічаються такі питання: де зробити якісне УЗД в Києві? До кого йти на УЗД в Києві? Які ціни на УЗД в різних клініках Києва? Де зробити 3D УЗД в Києві? Що таке 4D УЗД? Яку якість обслуговування і ставлення лікарів до пацієнтів у конкретних клініках Києва?

З кожним роком все більше і більше жінок бажають робити 3D та 4D УЗД, побачити об'ємне зображення своєї дитини і записати основні моменти розвитку на електронний носій. Суб'єктивним сприйняттям пацієнтками якості обслуговування в клініках є можливість отримання такого запису, а також фотографій, зроблених під час ультразвукового дослідження.

«Це реально диво побачити малюка, майже як наяву!!! все так видно! не те що в 2D, в якому мені, припустимо, взагалі нічого не зрозуміло!»
«Лікар дуже кваліфікований, все розповів, все показав,записав на DVD диск і сказав, що якщо виникнуть питання, можна без проблем дзвонити і консультуватися з ним надалі!!!» (Посилання на форум).
«Скільки фото не знаю, але відео записують цікаве. в різних ракурсах і все тільце, і просто личко потім дозаписывают на той же диск наступні обстеження.» (Посилання на форум).

Іншим важливим фактором якості медичних послуг є ставлення УЗД-спеціаліста до пацієнта.

«Хороший лікар - це перш за все гарний чоловік, а вже потім хороший спеціаліст.»
«Це диво - і як людина, і як лікар. Дуже уважний і приємний у спілкуванні.»
«Дуже уважний, позитивний, весь час жартує. Показує дитинку і мамі, і татові. Розповідає в деталях про все, на всі питання відповідає.» (Посилання на форум).

Наявність відгуків про клініці свідчить про те, що ця клініка обговорюється і про неї знають пацієнти. Найчастіше негативно висловлюються на адресу певного лікаря, а не щодо самої клініки.

«...лікар поводився як-ніби він цар і бог!!! накричав,чому не робила узд на 20 тижні, сказав,у вас щось з плацентою, підлога-дівчинка,до побачення!/!! навіть не запитав,чи ми хочемо відео,дякувати богові, чоловік прокинувся трохи від цього шоку і сказав робіть хоч фото!!!!!! нікому не бажаю такого ставлення та ще в такому стані!!!!» (Посилання на форум).

Такі відгуки на форумах не означають, що медичний центр має нижчий рівень обслуговування, ніж інші. Проаналізувавши їх і усвідомивши свої проблеми, адміністрація клініки може підвищити якість обслуговування і тим самим збільшити рівень задоволеності пацієнтів.

Отже, можна зробити висновок, що пацієнти для проведення ультразвукового дослідження, перш за все, шукають не клініку, а лікаря, який буде не тільки професіоналом своєї справи, але і комунікативної людиною, який відповість на всі питання і підтримає при необхідності.

Тетяна Курінна
Аналітик відділу консалтингу(*обов'язкове поле для заповнення)