(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

Киян з 2015 року почнуть лікувати за медстраховкою, вартість поліса - 50 гривень в місяць

1 mainУ КМДА заявили, що вже в січні 2015 року кияни зможуть оформити у комунальній страхової компанії поліс орієнтовною вартістю 50 грн. в місяць, по якому їх будуть обслуговувати на комунальних клініках і лікарнях столиці, приплачуючи лікарям додаткові 25% від суми страхового випадку.

Міськв лада обіцяє вже з початку року запустити муніципальну страхову компанію. Вартість поліса буде 50 грн в місяць, а в разі виникнення проблем зі здоров'ям, застрахований зможе отримати допомогу на суму до 30 тис. грн. У мерії запевняють, що страхування буде добровільним. "За нашими підрахунками, клієнтами стануть не менш 250 тисяч киян. Це ті, хто вже підтвердив участь у проекті - працівники підприємств, з якими ми вели переговори. А загалом цим зможуть користуватися всі жителі столиці. Штат страхової компанії формується, ми підбираємо кращі кадри на ринку. Компанія розпочне роботу на початку наступного року, бюджетні гроші витрачати не будемо, все за рахунок інвестора", - говорить "Сьогодні" заступник голови КМДА з питань медицини Михайло Радуцький.

"Вартість поліса - 50 гривень в місяць. Він буде поширюватися на обслуговування у всіх комунальних клініках і лікарнях. За нашими підрахунками, максимальна сума, яка буде виплачена за лікування, може скласти 30 тисяч гривень, крім бюджетного фінансування, яке є сьогодні. Витрати на придбання медикаментів візьме на себе страхова компанія. Якщо пенсіонери захочуть придбати страховку, то місто буде шукати можливості за рахунок соцпрограм зменшити вартість поліса для них", - пояснює Радуцький. За його словами, поява компанії відбитися і на рівні оплати праці лікарів. "Лікар за свої послуги повинен отримувати не менше 25% від того, що сплатила компанія при настанні страхового випадку. Тоді зникне зарплата в 2,5 тисячі гривень хабара, а оплата праці медиків стане значно більше", - говорить Радуцький.

За матеріалами: "Сьогодні