(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

МОЗ планує провести акредитацію наркологічних клінік

1360560965-475В МОЗ, робоча група працює над запровадженням цілісної комплексної системи лікування і реабілітації наркозалежних, поліпшенням результативності роботи наркологічної служби.

МОЗ вважає, що варто більш уважно поставитися до існування приватних наркологічних клінік, які часто перетворюються на осередки легального продажу наркотиків. У Міністерстві охорони здоров'я України, за участю міністра Олега Мусія, відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань удосконалення наркологічної допомоги в Україні.

Як повідомили УНІАН у МОЗ, робоча група працює над запровадженням цілісної комплексної системи лікування і реабілітації наркозалежних, поліпшенням результативності роботи наркологічної служби.

Голова громадської ради при МОЗ Роман Ступницький підкреслив, що до лікування наркозалежності слід підходити як до лікування хронічної, а не гострої хвороби. "Хворий повинен якісно пройти всі етапи: детоксикацію, реабілітацію, ресоціалізацію, соціальний супровід під час повернення до здорового способу життя. Замісну метадонову терапію слід застосовувати при опійної наркоманії", - сказав Ступницький. На його думку, необхідно розробити і впровадити стандарти надання наркологічної допомоги в лікувально-реабілітаційних установах та провести акредитацію цих закладів. "Слід більш уважно поставитися до існування приватних наркологічних клінік, які часто перетворюються на осередки легального продажу наркотиків. Необхідно також вивчити які з методик реабілітації можуть бути найбільш ефективними і прийнятними для впровадження в Україні, а також приділити увагу підготовці вузькопрофільних фахівців для роботи із залежними людьми", - вважає Ступницький. Учасники засідання домовилися на наступній зустрічі розробити план дій нормативно-правового забезпечення та практичного впровадження єдиної комплексної системи лікування та реабілітації наркозалежних.
Джерело: « УНІАН»