(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

МОЗ затвердило положення про госпітальні округи

58b713fa9932bЗавершення створення госпітальних округів очікується до кінця 2017 року. 

Міністерство охорони здоров'я затвердило "Примірне положення про госпітальні округи", що визначає організаційні основи діяльності госпітальних округів, а також права та обов'язки органів влади, що здійснюють співробітництво в рамках госпітального округу.

Відповідний наказ МОЗ №165 від 20 лютого розміщено на сайті відомства.

Згідно з положенням, госпітальний округ не є окремим організаційно-правовим рівнем органів виконавчої влади, юридичною особою або суб'єктом господарювання.

Учасниками госпітальних округів є міські, районні ради, а також ради об'єднаних територіальних громад, які здійснюють співробітництво в сфері охорони здоров'я.

Для визначення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики в сфері охорони здоров'я, а також щодо організації та функціонування медичної допомоги в госпітальному окрузі створюється Госпітальна рада, яка є дорадчим органом, створеним учасниками госпітального округу.

До його повноважень належать: реорганізація, перепрофілювання та визначення перспективних медичних установ, призначення і звільнення керівників закладів охорони здоров'я комунальної власності, а також вирішення питань щодо трансферів між бюджетами учасників госпітального округу для фінансування програм вторинної медичної допомоги.

Однією з першочергових завдань госпітальної ради є створення п'ятирічного плану розвитку округу з метою забезпечення населення медичною допомогою належного рівня.

Джерелом фінансування розробленого госпітальним округом багаторічного плану розвитку можуть бути: державний бюджет, місцеві бюджети територіальних громад, недержавні інвестиції, спонсорські та благодійні внески, кошти міжнародної допомоги та інші джерела, не заборонені законодавством України.

Нагадаємо, рішення про створення в Україні госпітальних округів Кабінет міністрів прийняв 30 листопада. Тоді ж були затверджені технічні критерії для визначення географічних меж госпітальних округів і порядок їх створення. Зокрема, постанова Кабміну встановлює технічні критерії для визначення географічних меж госпітальних округів і порядок їх створення: наявність, принаймні однієї лікарні інтенсивного лікування (першого або другого рівня); охоплення території з населенням мінімум 200 тис. чоловік при наявності лікарні 2-го рівня або 120 тис. чоловік при наявності лікарні тільки 1-го рівня; можливість проїзду в лікарню інтенсивного лікування з будь-якої точки округу за 60 хвилин.

МОЗ очікує завершення створення госпітальних округів до кінця 2017 року.

Джерело: www.lb.ua