(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

Перша у світі "дитина від трьох батьків" народилася в Україні

НадияВ Україні на початку січня 2017 року народилася перша у світі дитина після пронуклеарного перенесення ядер - інноваційного репродуктивного методу, який ще називають "дитина від трьох батьків". Про це заявив директор клініки "Надія" Валерій Зукін.

"За допомогою пронуклеарного перенесення ядер 34-річна жінка з безпліддям протягом 15 років не могла народити здорову генетично "свою рідну" дитину. Вона багато років намагалася завагітніти за допомогою методу ЕКО в українських та ізраїльських клініках. На початку січня народилася дитина", - розповів Зукін.

За його словами, суть методу в тому, що пацієнтці було проведено перенесення її та чоловіка ядер в донорську яйцеклітину, яка в свою чергу була позбавлена ядра.

"В результаті була отримана" реконструйована "яйцеклітина, що мала генетичний набір ядерної ДНК від матері і батька (приблизно 25.000 генів) і цитоплазматичне ДНК від донора (37 генів), тобто дитина, по суті, "трьох батьків". Наявність ДНК від трьох людей була підтверджена під час обстеження дитини під час вагітності в лабораторіях України і Німеччини. Народження дитини після цього методу лікування зареєстровано вперше в світі", - підкреслив Зукін, який додав, що Великобританія - єдина країна в світі, де законодавчо дозволено проводити подібні дії, а в Україні ці питання поки що не врегульовані.

Джерело: www.joinfo.ua