В.о. Міністра охорони здоров'я України Василь Лазоришинець буде домагатися збільшення фінансування на охорону здоров'я на 2015 р.
Про це він заявив під час розширеного засідання Колегії, яке проходить сьогодні в МОЗ України.
«Система охорони здоров'я, як всім відомо, вже багато років живе в умовах постійного недофінансування. Прекрасно усвідомлюючи важкий стан економіки, я все ж таки на рівні керівництва держави буду наполягати на збільшенні фінансування на 2015 рік», - зазначив в.о. Міністра охорони здоров'я України Василь Лазоришинець.
Він поінформував, що з урахуванням проекту нової моделі фінансового забезпечення місцевих бюджетів на 2015 рік, витрати на охорону здоров'я у зведеному бюджеті передбачені в сумі 51,2 млрд грн., що на 4,4 млрд грн. або на 8,0% менше планових показників поточного року. «Місцевим бюджетам на функціонування установ охорони здоров'я передбачено фінансування в обсязі 44,4 млрд грн., що лише на 2,9% більше від нинішніх витрат і майже на 40% менше від потреби, яка на 2015 рік становить 73,7 млрд гривень. Враховуючи інфляцію, ми бачимо, що цих коштів критично мало для області. І при цьому завтра нас запитають, де якісна медична допомога», - підкреслив глава відомства.
Як зазначалося під час Колегії, на надання спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги на 2015 рік передбачено 68% від потреби. Видатки в обсязі 1 134,8 млн грн у 2015 році планується спрямувати на надання спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги окремим категоріям населення в 28 установах Міністерства охорони здоров'я України з потужністю понад 7,1 тис. ліжок. Розрахована МОЗ України потреба становить 1 666,3 млн гривень.
На функціонування 18 клінік вищих навчальних закладів та наукових установ МОЗ з потужністю 2,9 тис. ліжок для надання високоспеціалізованої, згідно профілю, допомоги населенню із впровадженням у практику лікування нових наукових розробок в наступному році спрямують 489,6 млн грн при потребі 1 816,6 млн гривень.
На санаторне лікування хворих на туберкульоз, дітей і підлітків з соматичними захворюваннями на 2015 рік передбачені асигнування в обсязі 303,2 млн грн при потребі 369,6 млн гривень. За рахунок зазначених коштів передбачається забезпечити безкоштовним санаторно-курортним лікуванням понад 42,6 тис. осіб, у тому числі майже 22 тис. хворих на туберкульоз у спеціалізованих протитуберкульозних санаторіях і загальнодержавних дитячих спеціалізованих санаторіях.
На надання населенню спеціалізованої амбулаторно-поліклінічної, реабілітаційної та екстреної консультативної медичної допомоги та стоматологічної допомоги в 20 установах МОЗ України у проекті бюджету на 2015 рік передбачаються видатки в обсязі 121,9 млн грн. при потребі 156,1 млн гривень.
На функціонування 14 закладів МОЗ (центральні бази спецмедпостачання, центр медстатистики, головне бюро судмедекспертизи тощо), на виготовлення бланків листків тимчасової непрацездатності; на організацію надання службою милосердя медико-патронажної допомоги одиноким громадянам похилого віку, інвалідам та іншим соціально вразливим верствам населення (понад 438,7 тис. осіб); та інші заходи враховані видатки в обсязі 124,5 млн грн, при потребі 189,4 млн гривень.
Значним позитивом у проекті бюджету є виділення 11,2 млн грн, що на 85,9 % більше, ніж в 2014 році, на проведення реабілітації майже 9 тисяч дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів та дітей з малозабезпечених і багатодітних сімей, хворих на дитячий церебральний параліч.
Проектом державного бюджету на 2015 рік передбачаються бюджетні асигнування на рівні 2014 року в сумі 51,9 млн грн. для лікування хворих, яким не може бути надана відповідна медична допомога в Україні (близько 47 осіб залежно від вартості лікування).
Прес-служба МОЗ України