(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

Рада проголосувала законопроект щодо вдосконалення законодавства з питань охорони здоров'я

rada progolosuvalaВерховна Рада проголосувала в першому читанні законопроект № 2309а-д про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення законодавства з питань охорони здоров'я.

За законопроект № 2309а-д проголосували 280 депутатів на засіданні в четвер.

В ході обговорення законопроекту народний депутат Костянтин Яринич ініціював доручити комітету Верховної Ради з охорони здоров'я підготувати до другого читання зміни до законопроекту, які б передбачали терміни проведення зміни організаційно-правового статусу державних і комунальних закладів охорони здоров'я у казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства.

"Без цієї правки реформа неможлива", - сказав він.

Законопроект №2309а-д, зокрема, уточнює особливості організаційно-правового статусу закладів охорони здоров'я, їх класифікацію, вимоги до установчих документів і управління, встановлює спрощений порядок реорганізації закладів охорони здоров'я - державних та комунальних установ у казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства, зокрема порядок переоформлення ліцензій, інших дозвільних документів.

Крім того, законопроект встановлює ряд стимулів, у тому числі фінансових, для такої реорганізації, врегулює особливості укладання трудових контрактів з керівниками закладів охорони здоров'я, уточнює можливі джерела фінансування надання медичної допомоги закладами охорони здоров'я і уточнює існуючу гарантію, що кошти, які не були використані закладом охорони здоров'я (крім державних та комунальних закладів) у поточному році, не будуть вилучатися, і можуть використовуватися таким закладом на фінансування його діяльності (зокрема, на оновлення матеріально-технічної бази).

Також законопроект врегульовує окремі питання, пов'язані з договорами про медичне обслуговування населення, які полягатимуть у відповідності зі спеціальним порядком, затвердженим урядом.

Як повідомлялося, в грудні 2015 року депутати-члени комітету Верховної Ради з охорони здоров'я зареєстрували у парламенті доопрацьований законопроект (№2309а-д) про автономізацію клінік. Авторами законопроекту виступили Ольга Богомолець, Сергій Березенко, Костянтин Яринич (всі – фракція "БПП"), Олексій Кириченко, Оксана Корчинська (всі - фракція "Радикальна партія Ляшка"), Олег Мусій (позафракційний), Ірина Сисоєнко (фракція "Самопоміч"), Андрій Шипко, Ігор Шурма, Олександр Біловол (всі – фракція партії "Відродження"). Влітку 2015 року МОЗ розробив відповідний законопроект №2309, однак парламентський комітет відхилив його. О. Мусій зареєстрував альтернативний законопроект, який комітет відправив на доопрацювання.

Раніше профільний комітет Верховної Ради відмовився підтримувати аналогічні законодавчі ініціативи Міністерства охорони здоров'я, угледівши в них ризик приватизації закладів охорони здоров'я.

Джерело:www.interfax.com.ua