(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

Регуляторні органи Великобританії пропонують використовувати смартфони і соціальні мережі для отримання інформації про безпеку препаратів

52352353532Агентство по регулюванню лікарських засобів і медичних виробів Великобританії очолило консорціум,з метою реалізації розрахованого на 3 роки проекту з розвитку інноваційних методів збору інформації про можливих побічних явищах, пов'язаних із застосуванням лікарських засобів.

Агентство по регулюванню лікарських засобів і медичних виробів Великобританії (UK Medicines and Health care products Regulatory Agency - MHRA) очолило консорціум, який включає регуляторні органи ЄС, представників наукових кіл та фармацевтичної промисловості з метою реалізації розрахованого на 3 роки проекту з розвитку інноваційних методів збору інформації про можливих побічних явищах, пов'язаних із застосуванням лікарських засобів.

Проект WEB-RADR включає розробку мобільних додатків, за допомогою яких працівники сфери охорони здоров'я та представники громадськості зможуть повідомляти про побічні явища, пов'язані із застосуванням препаратів, національним регуляторним органам ЄС. Дані про користувачів та інформація, надана в рамках проекту, будуть конфіденційними.

Крім отримання повідомлень про побічні явища, WEB-RADR буде служити платформою для обміну нової, своєчасної і точної інформації про лікарські засоби між пацієнтами та спеціалістами охорони здоров'я.

За допомогою WEB-RADR також планують дослідити потенціал нових інструментів для контролю безпеки препаратів. Як очікується, це допоможе сформувати рекомендації для регуляторних органів та фармацевтичної промисловості на міжнародному рівні щодо того, як смартфони і соціальні мережі можуть бути використані для отримання інформації про безпеку препаратів поряд з існуючими системами.

Як зазначив Мік Фой (Mick Foy), керівник підрозділу MHRA управління ризиками, пов'язаними з прийомом препаратів (MHRA's Vigilance and Risk Management of Medicines division), широкого розповсюдження використання смартфонів і планшетів пацієнтами, а також працівниками охорони здоров'я може бути застосоване для надання повідомлень про побічні явища в регуляторні органи.

За матеріалами apteka.ua