(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

Світовий банк готовий виділити Україні $324 млн на реформу охорони здоров'я

helpВсесвітній банк може виділити Україні кредит у розмірі 324 млн дол. на реформу системи охорони здоров'я, якщо Міністерство охорони здоров'я представить гідний проект.


Про це в ході прес-брифінгу заявив заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків. «Зараз цей проект розробляється за гроші Світового банку, і ми очікуємо, що Міністерство охорони здоров'я зможе представити проект для Ради директорів Всесвітнього банку, оскільки це 324 млн дол., які банк готовий виділити це кредитні кошти», - сказав Шимків.

За його словами, проект передбачає проведення реформ у десяти областях, за якими мають бути підготовлені практичні кроки для реформування галузі. «Це стосується практичного реформування охорони здоров'я, це не теорія, не круглі столи. Це практичне реформування в певних областях України», - зазначив Шимків. При цьому він не уточнив, про яких саме областях може йти мова.

Світовий банк готується до підписання нових угод з Україною.

Як повідомляв УНІАН, Світовий банк у квітні-травні поточного року ухвалив рішення про надання Україні фінансової допомоги у розмірі 3,5 млрд дол. за допомогою реалізації конкретних проектів.

У травні Україна підписала кредитний договір зі Світовим банком щодо фінансування трьох нових проектів загальною вартістю 1,48 млрд дол. У складі пакету кредит на 750 млн дол. на політику розвитку, кредит на 382 млн дол. за проектом підвищення енергоефективності у сфері централізованого теплопостачання та кредит на 350 млн дол. за проектом розвитку інфраструктури. Кредитні кошти надані на 15 років, пільговий період становить 5 років, ставка - 0,9% річних. Фінансування буде супроводжуватися технічною допомогою та проведенням діалогу з владою України для прискорення структурних і макроекономічних реформ.

Інформаційне агенство "УНІАН"