(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

ТОВ "Капітал" розраховує завершити проектування нової клініки "Оберіг" за 9-10 місяців, будівництво - за два роки

OOO КапиталТОВ "Капітал", що перемогло в інвестконкурсі на будівництво медичного центру (МЦ) на території Київської міської клінічної лікарні № 14, розраховує завершити проектні роботи протягом 9-10 місяців, будівництво - через два роки після початку будівництва. 

"Ми розраховуємо завершити проектні роботи протягом 9-10 місяців. Будівництво, монтаж обладнання, отримання дозвільних документів на надання медичних послуг - протягом двох років після початку", - повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" генеральний директора ТОВ "Капітал" і медичного центру "Універсальна клініка "Оберіг" Віктор Рибчук.

Він зазначив, що "терміни планувати складно, оскільки об'єкт відноситься до класу відповідальності СС2 і четвертої категорії складності".

"Експертизу потрібно буде пройти практично у всіх дозвільних органах. Формально ці органи повинні будуть слідувати нормам і правилам, які не переглядалися десятиліттями, в той же час лікувальний заклад необхідно побудувати так, щоб він був сучасним архітектурно, технічно, а головне, технологічно не менше 10 років ", - сказав він.

Відповідаючи на питання про можливість реконструкції існуючих будівель під сучасні клініки, В.Рибчук висловив думку, що при реконструкції неможливо реалізувати найкращі проектні та технічні рішення, так як "планувально архітектурні дані завжди будуть диктуватися несучими стінами, і т.д."

При цьому він зазначив, що в даний час в Україні "будівництво нових клінік з нуля (проектування, будівництво), за винятком декількох великих державних об'єктів в столиці, не ведеться".

В.Рибчук навів кілька прикладів старіння діючих в Україні будівельних і санітарних нормативів щодо будівництва медичних установ, зокрема, норму, згідно з якою інфекційні відділення, які входять до складу багатопрофільних стаціонарів, повинні розміщуватися в окремому будинку. У той же час, згідно з чинним в США і низці інших країн нормативам, інфекційні хворі ізолюються в спеціально спроектованих одномісних палатах в стаціонарах.

Крім того, українські нормативи не передбачають розміщення в підземних поверхах лікувальних закладів зі стаціонаром паркінгів, в той час як "у всіх європейських країнах в лікарнях зі стаціонаром паркінги розміщуються на підземних поверхах".

У той же час В.Рибчук повідомив, що введення даної клініки дасть медичному центру "Оберіг" можливість збільшити кількість пацієнтів, яким буде надана високотехнологічна медична допомога, в 2,5 рази і довести річне обслуговування до 120 тис. пацієнтів на рік.

Коментуючи перспективи застосування механізму державно-приватного партнерства (ДПП), В.Рибчук підкреслив, що "про ДПП ми тільки можемо мріяти".

"Щоб ДПП стало реальністю, має бути виконаний колосальний обсяг робіт з реформування державного сектора. Початок має покласти законодавче забезпечення проведення реформ", - вважає експерт.

Як повідомлялося, в кінці вересня Київська держадміністрація (КМДА) підписала інвестиційний договір про будівництво сучасного медичного центру (МЦ) на території Київської міської клінічної лікарні № 14 з ТОВ "Капітал", яке виграло інвестиційний конкурс на будівництво клініки. Інвестиції в будівництво МЦ з підземним паркінгом на 197 машиномісць, розрахованого на 115 койко-місць і 400 відвідувань в зміну, без установки медобладнання складуть 174 млн грн.

Проект також передбачає ремонт Київської міської туберкульозної лікарні №2.

За словами генерального директора ТОВ "Капітал" Віктора Рибчука, загальний обсяг інвестицій в проект складе більше 1 млрд грн.

Згідно з даними Єдиного держреєстру юр.осіб та фіз.осіб-підприємців, ТОВ "Капітал" зареєстровано в 2005 році, основний вид діяльності - спеціалізована медична практика.

Чистий дохід компанії в 2014 році виріс на 13,5% в порівнянні з 2013 роком - до 93,08 млн грн, чистий прибуток - скоротився на 14,4%, до 8,486 млн грн.

За підсумками першої половини 2015 року чистий дохід ТОВ "Капітал" склав 65,144 млн грн, чистий прибуток - 22,222 млн грн.

Частками в статутному капіталі ТОВ володіють Олександр Деркач (33,34%), Віктор Рибчук і Федір Шпиг (по 33,33%). Статутний капітал компанії на 5 вересня 2016 року становить 94 млн грн.

Джерело: www.interfax.com.ua