(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

У 2016 році в Україні буде впроваджена єдина система електронних медичних карт

МОЗМіністерство охорони здоров'я України у 2016 році планує впровадити єдину систему електронних карт.

   Про це в коментарі телеканалу «112 Україна» заявив голова МОЗ Олександр Квіташвілі.

«Електронна карта, як ви можете побачити, це відсутність черг – раз. По-друге, є повна інформація про діагноз і лікування пацієнта як на первинному рівні, так і на вторинному рівні. Лікар знає, кого він оглядає, пацієнт знає, куди йому йти, і, що найголовніше, розцінки тут вже всі, видаткова частина, вони всі зроблені, і пацієнт отримує перелік не тільки робіт, не тільки лікаря, але ще й все до останньої ампули, скільки було витрачено на процедуру. Це теж дуже важливо, щоб правильно вироблялося ціноутворення і люди знали, за що вони платять», - заявив він.

   За його словами, така система вже використовується сьогодні в 13 клініках.

«Є ще різні клініки, вони поки що не співпрацюють, але по країні розкидані такі системи. Ми хочемо створити єдину систему. У нас є на це гроші Світового банку, вже з 2016 року ми почнемо цю єдину систему», - додав міністр.

За словами Квіташвілі, такі «оазиси», де електронна система супроводу пацієнта вже побудована на 100%, є також у Полтаві, Кіровограді, Херсоні, але вони не об'єднані між собою.

«Тут нам показали ідеальну систему, яка зможе працювати по всій країні. І мені дуже приємно, що така велика робота вже зроблена і, в принципі, демонструє все те, що ми хочемо зробити в реформуванні охорони здоров'я», - зазначив міністр.

Джерело: publicist.in.ua