(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

У Києві прийнято програму протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 роки

12948У КМДА підписано Меморандум про співпрацю в рамках пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг» з побудови стійкої моделі надання послуг представникам ключових груп населення з підвищеним ризиком зараження ВІЛ і людям, що живуть з ВІЛ, в Дарницькому та Шевченківському районах Києва. 

Київська міська рада затвердила Міську цільову програму протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 роки. Прийнята Програма є важливим стратегічним документом, що визначає регіональну політику в сфері ВІЛ/СНІДу на найближчі 5 років в частині поширення можливостей для своєчасного виявлення і профілактики ВІЛ-інфекції, а також забезпечення якісної і доступної медицини людям, які живуть з ВІЛ/СНІД.

Програма розроблена відповідно до міжнародних вимог у рамках реалізації глобальної ініціативи Стратегія Фаст Трек в великих містах. Це означає, що до 2021 року 90% людей, що живуть з ВІЛ, будуть знати про свій ВІЛ статус і 90% людей будуть отримувати ефективне антиретровірусне лікування. На реалізацію заходів Програми у 2017 році передбачено фінансування з міського бюджету в розмірі понад 41 млн. грн. Крім того, очікується надходження суттєвої допомоги у вигляді технічної допомоги великих міжнародних донорських організацій. За кошти бюджету Києва передбачається збільшення охоплення населення тестуванням на ВІЛ-інфекцію, розвиток людських ресурсів, забезпечення доступу до якісних медичних послуг для людей, які живуть з ВІЛ.

Для досягнення цілей Програми та ефективного використання всіх наявних ресурсів, повинна бути налагоджена чітка координація діяльності всіх співвиконавців і зацікавлених організацій, перш за все, громадських об'єднань.

Як повідомив виконавчий директор благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ / СНІДом» Володимир Курпіта.

«Дуже довгий час у Києві була відсутня міська програма по профілактиці ВІЛ. Тому неймовірно складно було зрозуміти наскільки дана проблема існує в столиці. У 2016 році Київ приєднався до паризької декларації щодо розширення програм протидії СНІДу в великих містах. Програма базується на тому, що до 60% ВІЛ-інфікованих в світі живуть саме в мегаполісах. З цього в 2017-2018 році буде виявлено кількість ВІЛ - позитивних людей, які на даний момент були невідомі», - сказав В. Курпіта журналістам Голос UA.

За його словами, завдяки цій програмі буде збільшуватися кількість тестування на ВІЛ для того, щоб виявити всіх тих, хто потенційно може інфікованим.

«Другий етап полягає в тому, що всі у кого знайдуть ВІЛ інфекцію, повинні будуть стати на облік і почати лікування. Після чого проведене лікування повинно сприяти зменшенню вірусу в крові ВІЛ-позитивної людини. Після чого ВІЛ-позитивні люди стають безпечними для суспільства, так як вони перестають передавати даний вірус», - уточнив Курпіта.

Також експерт зазначив, що за останніми даними, рівень захворюваності в Києві, в столиці на даний момент проживає 22 тисячі ВІЛ - інфікованих людей.

«51% знає про свій діагноз і тільки 44% проходить необхідне лікування», - резюмував Курпіта.

Нагадаємо, в 2017 році в Києві може інфікуватися ВІЛ близько 1,5 тис. чоловік. Про це повідомив заступник голови КМДА Микола Поворозник. "Згідно з прогнозами експертів, в 2017 році збережеться складна ситуація з ВІЛ/СНІД, що обумовлено в першу чергу збільшенням випадків інфікування ВІЛ статевим шляхом і великим прихованим резервуаром інфекції серед дорослого населення. За оціночними даними в 2017 році в місті можуть інфікуватися ВІЛ близько 1, 5 тисячі осіб, більшість з яких - статевим шляхом", - сказав Поворозник.

Нагадаємо, проект вже діє в Оболонському і Подільському районах, заплановано підписати угоду з Солом'янським районом столиці.

Джерело: www.health.unian.net, www.ru.golos.ua