(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

У Кривому Розі буде відкрита філія Інституту серця - Вілкул

VilkulКрім того, в місті буде запущена соціальна програма "Стоп, інфаркт!" 

Мер Кривого Рогу Юрій Вілкул зустрівся з директором київського Інституту серця, професором Борисом Тодуровим. Вони домовилися про відкриття в місті філії Інституту серця і запуску довгострокової сучасної програми з профілактики та лікування серцево-судинних захворювань.

"Програму "Стоп, інфаркт!" ми рік тому почали реалізовувати спільно з Київською міською державною адміністрацією. Її суть в тому, що пацієнта з гострим інфарктом привозять до нас в Інститут, де йому безкоштовно роблять стентування, яке не дає інфаркту розвинутися далі. Такого хворого виписують вже на наступний день. Цю операцію важливо провести дуже швидко, рахунок йде буквально на півгодини-годину. Завдяки цьому ми врятували за рік більше семисот чоловік, і знизили смертність від інфаркту в 4 рази ", - сказав Тодуров.

Він підкреслив, що для такого найбільшого промислового центру, як Кривий Ріг, де ризик серцево-судинних захворювань особливо високий, ця програма вкрай необхідна.

Тодуров також зазначив, що підтримує ідею Юрія Вілкула про відкриття в Кривому Розі філії Інституту серця. "Сьогодні ми разом з нашими фахівцями об'їдемо кілька клінік в Кривому Розі, подивимося, що необхідно для його створення, яке обладнання необхідно закупити. Крім того, наш Інститут серця готовий навчити ваших фахівців - кардіологів та кардіохірургів", - заявив директор Інституту серця ", - сказав він.

Міський голова поставив завдання профільному заступнику і главі міського відділу охорони здоров'я та заявив, що питання про виділення фінансування на програму "Стоп, інфаркт!" буде винесено вже на найближчу сесію міськради в березні. "І це буде соціальна програма. Життя людей для нас найважливіше". У Кривому Розі є ангеограф, який знаходиться в Міській лікарні №2.

Як зазначив Борис Тодуров, в перспективі, за 5 років в Кривому Розі можна буде створити кардіологічний центр, нічим не поступається київським: "Відкриття ангеографіческого відділення дасть можливість робити не тільки стентування, шунтування, а й лікувати вроджені вади серця, робити різні інші операції, пов'язані, зокрема, з інсультами ".

Джерело:www.segodnya.ua