"Сьогодні, в умовах дефіциту бюджету єдиний порятунок київської медицини - переформатування самої структури надання медичної допомоги. Столиця утримує непотрібні відділення, де фактично простоюють ліжка. Проста реорганізація, яка практично не потребує додаткового фінансування, дозволить раціонально використовувати потужності лікарень і підвищити якість медичного обслуговування", - заявив Радуцький.
За його словами, створення закладів нового типу дозволить більш раціонально використовувати кадровий потенціал і матеріально-технічну базу, тим самим на 10-15% підвищити шанси на швидке одужання для пацієнтів, які потребують негайного лікарського втручання в стаціонарі.
Лікарні інтенсивної терапії, зокрема, планується створити на базі київських клінічних лікарень №1, 6, 8, 12, лікарень швидкої медичної допомоги, а також дитячих лікарень №1 і №2.
За даними КМДА, щорічно стаціонарне лікування в столиці проходять понад 550 тис. хворих, 60% яких потребують госпіталізації, "але як інтенсивна терапія в місті функціонує лише одна лікарня швидкої медичної допомоги на Лівому березі".