(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

Український стартап розробляє аналог Booking.com для лікування

120320 jbei colony picker gamechangersКоманда Bookimed працює над сервісом, який працює подібно Booking.com але для пацієнтів: дозволяє користувачам бронювати медичні клініки по діагнозу, бюджету та за обраними країнами. Це міжнародний проект, але заснований українськими підприємцями, з центральним офісом у Києві.

Історія проекту починалася в лютому 2014 року, його засновники – Євген Козлов та Євген Хотянов. Причини, які спонукали задуматися про таку ідею: великий набір проблем пацієнтів-мандрівників, велика різниця у рівні медицини в багатьох країнах і щорічне здешевлення авіаквитків. Також, за збігом, Євген проходив медичний чек-ап в Ізраїлі. Плюс, у команди була експертиза по маркетинговій роботі з медичним туризмом в цій країні. Команда також надихалася книгами засновника Zappos Тоні Шия про ідеальний сервіс і корпоративну культуру.

Проект запускали на власні кошти. «Мій бекграунд – робота з багатьма крупними клієнтами екомерц. Тому я чудово знаю, що таке лого за $1000, дизайн за $5000, паралакс верстки і движка на мадженто від $20 000... Але це була не наша історія! Для нас важлива була швидкість і ціна, підхід – *уяк *уяк і продакшн», – розповідає CEO Євген Козлов.

Стартап багато разів вів переговори з інвесторами, але угоди не укладали. «Клієнт – кращий інвестор, попроси передоплату. Ми розробили платні пакети для клінік, які нас добре годували на старті», – говорить CEO.

Стартап працює по моделі Cost Per Acquisition – це поширена модель серед більшості міжнародних клінік, які мають сервіс для прийому іноземних пацієнтів (international department). Пацієнти грошей не платять. З часу заснування стартап отримав 28 489 звернень, в місяць на Bookimed, за даними компанії, консультується близько 3 000 пацієнтів, а до кінця року команда очікує, що це число зросте вдвічі.

Основні конкуренти сервісу – німецький Medigo, який отримав стартове фінансування від українського фонду TA Venture, Whatclinic, який працює ще з 2006 року, крім того, в 2015 році Doc.ua також запустив розділ лікування за кордоном. Кожен проект передбачає різні завдання: запис до лікаря, запис в клініку, підбір клініки. Bookimed намагається відрізнятися від інших тим, що пропонує підтримку пацієнта на всіх етапах запису.

Нагадаємо, український Ecoisme нещодавно переміг у конкурсі найбільшого виробника енергії в світі EDF і отримав 100 000 євро.

Джерело: www.ain.ua