(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

В Україні буде діяти європейська процедура реєстрації ліків

2502 100954

Верховна Рада України запровадила європейську процедуру реєстрації лікарських засобів.

Верховна Рада України ухвалила урядовий Закон «Про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» щодо обороту і державного контролю якості лікарських засобів, ввезених на митну територію України» (№4459а)

За це рішення проголосувало 230 народних депутатів з 249, зареєстрованих у сесійній залі.

Законом до частини 18 статті 9 Закону "Про лікарські засоби" вносяться зміни, згідно з якими після закінчення строку, протягом якого дозволяється застосування лікарського засобу в Україні, його подальше застосування можливе за умови перереєстрації. Після перереєстрації термін застосування в Україні лікарського засобу не обмежується.

Лікарські засоби, що надійшли в обіг під час терміну, протягом якого лікарські засоби було дозволено до застосування в Україні, можуть застосовуватися в Україні до закінчення строку придатності, зазначеного на упаковці.

Також у частину другу статті 17 Закону "Про лікарські засоби" внесено зміни, згідно з якими контроль за ввезенням на митну територію України лікарських засобів здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері контролю якості та безпеки лікарських засобів.

Всі лікарські засоби, які ввозяться на митну територію України з метою їх подальшої реалізації (торгівлі), або використання у виробництві готових лікарських засобів,  підлягають державному контролю якості.

Порядок здійснення державного контролю якості лікарських засобів, які ввозяться на митну територію України, встановлюється Кабінетом міністрів України.

Як зазначив на засіданні ВР прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, закон запроваджує європейську процедуру реєстрації лікарських засобів.

"Ми просимо повністю зробити європейську систему і пустити європейські ліки на український ринок. Без хабарів і за більш низькою ціною", - сказав він.

Крім того, Яценюк зазначив, що закон дозволяє "вакцинувати вакциною БЦЖ проти туберкульозу 509 тисяч осіб".


За матеріалами УНІАН