(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

В Україні створюють мережу кардіоцентрів для лікування інфарктів

В УкраинеМіністерство охорони здоров'я працює над реалізацією програми зі створення всеукраїнської мережі кардіологічних центрів для проведення стентування і лікування інфаркту. 

Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун під час засідання уряду в середу, передає УНІАН.

"Серцево-судинні захворювання, зокрема інфаркт міокарда, є основною причиною смертності в Україні і світі. Їх профілактика і лікування є одним з пріоритетів уряду на 2017 рік", - заявила Супрун.

За її словами, в бюджеті на 2017 рік закладено кошти на закупівлю відповідного обладнання.

"З ініціативи прем'єр-міністра та уряду в бюджеті 2017 року закладено додатково 150 млн грн для закупівлі ангіографічного обладнання. Це допоможе нам створити цілу мережу кардіологічних центрів по всій Україні, щоб кожен українець, у якого стався інфаркт, міг потрапити в лікарню і отримувати допомогу та стент безкоштовно. Ця програма зараз завершується щодо надання тим лікарням, які матимуть ангіографічні центри, дозволів, щоб вони вже могли почати закупівлю апаратури", - розповіла урядовець.

Говорячи про бюджетні закупівлі медичних виробів і лікарських засобів за програмою лікування серцево-судинних захворювань, Супрун розповіла, що в минулому році, коли стенти закуповувалися через українські фармкомпанії, було закуплено 7179 стентів. У поточному році вона сподівається закупити за участю міжнародних організацій більше 10 тис. стентів.

"Чесне проведення тендера, яке забезпечує міжнародна організація, дозволяє врятувати додатково понад 3 тис. життів українців", - сказала в.о. міністра.

Супрун наголосила, що команда МОЗ з серпня удосконалила процес закупівлі.

"Ми змінили технічні завдання всіх наших закупівель, щоб ми могли краще використовувати кошти", - розповіла урядовець.

Джерело: www.focus.ua