(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

В Україні дозволили допуск до пацієнтів у реанімації

reanimЗа згодою відвідувачі можуть бути залучені до догляду за пацієнтами.

Міністерство охорони здоров'я України відкрило доступ відвідувачів до пацієнтів, які знаходяться на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії. Відповідний наказ Моз №592 про порядок допуску вступив в силу в середу, 29 червня.

Тепер установи будь-якої форми власності (приватні, державні) зобов'язані забезпечити пацієнтам в реанімації допуск відвідувачів 24 години на добу в будь-який день тижня. Це стосується як дітей, так і дорослих.

Разом з тим відвідувачі зобов'язані будуть дотримуватися певних правил відвідування хворих, у противному випадку їм може бути відмовлено в подальшому доступі.

Зокрема, вони повинні поважати приватність і спокій інших пацієнтів, не втручатися в роботу обладнання та схему лікування, виконувати санітарно-протиепідемічний режим. У разі проведення в палаті реанімаційних дій відвідувачам доведеться її залишити.

За згодою відвідувачі можуть бути залучені до догляду за пацієнтами. Правила допуску до пацієнтів, які знаходяться на стаціонарному лікуванні у відділеннях інтенсивної терапії, повинні бути у вільному доступі для всіх осіб.

У палаті ВІТ у одного пацієнта одночасно можуть перебувати не більше двох відвідувачів. У виняткових випадках за рішенням лікуючого або чергового лікаря у ВІТ може бути допущена більша кількість відвідувачів.

Зазначимо у даний момент українські лікарі часто на рівні внутрішніх інструкцій лікарень забороняють відвідувати родичів близьких з важкими хворобами в реанімації, пояснюючи це можливістю занести інфекцію. Разом з тим, протягом останнього року представники громадськості домагалися допуску, в першу чергу, батьків до дітей в реанімації.

Раніше МОЗ Росії дозволило відвідувати пацієнтів у реанімації.

Джерело: www.korrespondent.net