(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

В Україні провели першу пересадку механічного серця

ef34b851de7c3285ff2e1a6404a3f8db12 липня, лікарі Інституту серця під керівництвом Бориса Тодурова разом з німецьким професором Крістофом Шмідом (Christof Schmid) пересадили 41-річному харків'янину Павлу Дорошко штучне серце, повідомляє сайт Інституту серця.  

У пацієнта - дилатаційна кардіоміопатія, він потребував пересадки донорського органу. Щоб чоловік дочекався живого серця, Інститут прийняв рішення провести імплантацію механічного - для підтримки кровообігу. Щоб така операція стала можливою, українські фахівці пройшли сертифікацію в Німеччині.

Вартість штучного серця Berlin Heart склала 120 тисяч євро. «Фірма відвантажила нам механічне серце під моє чесне слово без оплати, беручи до уваги тяжкий стан пацієнта і неможливість довго чекати», - заявив на своїй сторінці в facebook генеральний директор Інституту серця Борис Тодуров. Для оплати необхідної суми благодійний фонд установи «Серце на долоні» розпочав проект «Штучне серце».

Переглянути відео.

«Механічне серце – це міст до трансплантації. Я дуже сподіваюся, що якщо операція пройде успішно, це буде той резонанс, який дасть нам можливість повернутися до обговорення нового закону», - прокоментував свої очікування Борис Тодуров телеканалу СТБ. При успішному результаті операції, хворий зможе жити повноцінним життям, хоч і з зовнішнім електропроводом: «В даний час в Європі більше 300 пацієнтів знаходяться на штучній підтримці кровообігу, багато з них більше двох років. Термін служби такого серця не обмежений, деякі люди живуть з ним вже більше 8 років», - йдеться на сайті Інституту.

Від діагнозу дилатаційна кардіоміопатія у квітні помер 17-ти річний Іван Коврига, а в травні перестало битися серце 8-ми річної Юлі Сокольцової.

Джерело: www.society.lb.ua