Сьогодні лише 2-3 клініки в Європі можуть проводити подібні операції, усувають аневризму аорти і смертельні ризики, викликані нею. Після операції рідний клапан аорти пацієнтів зберігається, що дозволяє їм приймати препарати, які розріджують кров і вести активний спосіб життя. В Інституті серця і на теренах України таке втручання провели вперше, що ставить клініку і країну в ряди флагманів в європейській кардіохірургії.
За словами Алана Стюарта, обидві операції пройшли успішно і життєві показники пацієнтів в нормі. «Перший пацієнт був з двостулковим аортальним клапаном, «синдромом Марфана», що істотно ускладнило операцію - тому вона тривала близько трьох годин. Але це була дивовижна командна робота - як у балеті, коли завдяки мові жестів хірурги чудово розуміли один одного без слів », сказав після операції професор Стюарт.
Щоб зробити складні операції українцям безкоштовно, Алан Стюарт спеціально для них привіз кардіохірургічних протези. «Я багато років мріяв про проведення такої операції в наших стінах, і нарешті це сталося, - коментує директор Інституту серця Борис Тодуров. - Основне завдання - навчити наших хірургів цієї техніки було виконано, однак для повного оволодіння нашими фахівцями навичкам цього втручання, нам необхідно провести ще 2-3 спільних операції з професором Стюартом, про що ми і домовилися».
Для довідки:
Алан Стюарт, професор, доктор медичних наук, директор департаменту хірургії аорти і співдиректор клініки «Mount Sinai» (США, Нью-Йорк), дійсний член Американської Асоціації Торакальної хірургії. Як досвідчений кардіохірург, доктор Стюарт провів за свою кар'єру більше 2000 операцій різної складності, в тому числі 1 тисячу операцій по заміні клапанів серця. Він спеціалізується на лікуванні патологій аорти, хірургічному лікуванні аортального клапана, хірургічної реконструкції аортального клапану, протезування аортального кореня аорти, аневризми аорти, транскатетерного заміни аортального клапана і механічної заміни клапана аорти.
Джерело: Міністерство охорони здоров`я України