(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

В Україні провели унікальні операції на серці

операцияВперше в Україні 3 грудня 2015 за участю провідного кардіохірурга клініки Mount Sinai (Нью-Йорк, США) Алана Стюарта в Інституті Серця (Київ, Україна) були проведені унікальні операції по усуненню аневризми висхідної аорти для двох українських пацієнтів.

   Сьогодні лише 2-3 клініки в Європі можуть проводити подібні операції, усувають аневризму аорти і смертельні ризики, викликані нею. Після операції рідний клапан аорти пацієнтів зберігається, що дозволяє їм приймати препарати, які розріджують кров і вести активний спосіб життя. В Інституті серця і на теренах України таке втручання провели вперше, що ставить клініку і країну в ряди флагманів в європейській кардіохірургії.

  За словами Алана Стюарта, обидві операції пройшли успішно і життєві показники пацієнтів в нормі. «Перший пацієнт був з двостулковим аортальним клапаном, «синдромом Марфана», що істотно ускладнило операцію - тому вона тривала близько трьох годин. Але це була дивовижна командна робота - як у балеті, коли завдяки мові жестів хірурги чудово розуміли один одного без слів », сказав після операції професор Стюарт.

врач 3

  Щоб зробити складні операції українцям безкоштовно, Алан Стюарт спеціально для них привіз кардіохірургічних протези. «Я багато років мріяв про проведення такої операції в наших стінах, і нарешті це сталося, - коментує директор Інституту серця Борис Тодуров. - Основне завдання - навчити наших хірургів цієї техніки було виконано, однак для повного оволодіння нашими фахівцями навичкам цього втручання, нам необхідно провести ще 2-3 спільних операції з професором Стюартом, про що ми і домовилися».

Для довідки:

  Алан Стюарт, професор, доктор медичних наук, директор департаменту хірургії аорти і співдиректор клініки «Mount Sinai» (США, Нью-Йорк), дійсний член Американської Асоціації Торакальної хірургії. Як досвідчений кардіохірург, доктор Стюарт провів за свою кар'єру більше 2000 операцій різної складності, в тому числі 1 тисячу операцій по заміні клапанів серця. Він спеціалізується на лікуванні патологій аорти, хірургічному лікуванні аортального клапана, хірургічної реконструкції аортального клапану, протезування аортального кореня аорти, аневризми аорти, транскатетерного заміни аортального клапана і механічної заміни клапана аорти.

Джерело: Міністерство охорони здоров`я України