(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

Законопроект "Про лікарське самоврядування" зареєстрував ВР Мусій

ЗаконопроектЗаступник голови комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Олег Мусій зареєстрував у парламенті законопроект "Про лікарське самоврядування".

Заступник голови комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Олег Мусій (позафракційний) пропонує створити Українське лікарське товариство (УЛТ) з метою організації лікарського самоврядування, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відповідний законопроект № 5617 "Про лікарське самоврядування" він зареєстрував у парламенті 28 грудня 2016 року.

Згідно з документом, УЛТ буде недержавним самоврядним інститутом, який забезпечує професійну незалежність лікарів в здійсненні лікарської практики.

Проектом закону визначаються основи лікарського самоврядування, принципи його здійснення. У ньому також прописані завдання лікарського самоврядування, серед яких турбота про лікарів, які досягли пенсійного віку або втратили працездатність, опіка над інтернами та резидентами, контроль і облік безперервного професійного розвитку лікарів, участь у розвитку системи охорони здоров'я і формуванні кадрової політики, ведення єдиного реєстру лікарів України.

Крім цього, передбачається, що УЛТ буде займатися захистом прав лікарів, запобіганням втручання в їх професійну діяльність, забезпеченням інформацією для працевлаштування.

Згідно з документом, УЛТ буде стверджувати зразки свідоцтва на право здійснення лікарської практики, а видавати свідоцтва будуть його регіональні відділення.

Організація наділяється усіма правами і обов'язками юридичної особи, створюється на невизначений термін і не може бути реорганізована.

Керівник УЛТ обирається строком на чотири роки. Він є головою ради товариства.

Фінансувати УЛТ пропонується з членських, благодійних внесків, пожертвувань, дотацій, грантів, бюджетних коштів.

Раніше законопроект про лікарське самоврядування №5124 був зареєстрований у Верховній Раді в 2014 році нинішнім заступником міністра охорони здоров'я Романом Іликом, проте був відкликаний.

Джерело: www.delo.ua