(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

Найкрасивіші госпіталі розкидані по всій земній кулі, включаючи будівлі у США, Австрії, Таїланді, Панамі, Швейцарії, Китаї та інших – доказ того, що дизайн, націлений на здоров’я, не має кордонів.

До Вашої уваги 25 найкрасивіших госпіталів світу:

Архітектура та дизайн госпіталів з часом дуже змінився. Від стерильно-білих стін та звичного декору свого часу до вібруючих кольорів та матеріалів, від яких не можна відвести погляд, що використовуються як в інтер’єрі, так і в зовнішньому оформленні. Елементи того, що вважається сьогодні найкращим дизайном змінювалися з певною метою – покращення обслуговування та піклування про пацієнтів.

В залежності від типу будівлі, зв’язок окремих елементів стилю та їх функціональна мета може бути сильнішим, ніж це здається на перший погляд. Медичні заклади – це той тип будівель, в яких функціональність та дизайн повинні бути дуже тісно пов’язаними. Під час складання наведеного далі переліку 25 найкрасивіших медичних центрів світу ми враховували внутрішні та зовнішні особливості, з одного боку, та якісні характеристики у сфері покращення здоров’я. Дизайни, що містять тепле дерево та елементи, на створення яких авторів надихнула природа, м’які кольори, та зовнішнє обрамлення, що відповідає духу натурального середовища, в якому розміщені госпіталі, все це лягло в основу розміщення медичних центрів у переліку, наведеному далі.  

Найкрасивіші госпіталі розкидані по всій земній кулі, включаючи будівлі у США, Австрії, Таїланді, Панамі, Швейцарії, Китаї та інших – доказ того, що дизайн, націлений на здоров’я, не має кордонів.

Отже, до Вашої уваги 25 найкрасивіших госпіталів світу:

25. Forest Park Medical Center

 

Госпіталь: ForestParkMedicalCenter
Місцезнаходження: Даллас, TX, США

Кількість ліжок: 84
Website: www.forestparkmedicalcenter.com

Зазнавши певного розширення ForestParkMedicalCenter у Далласі має досить багато оновлень, сучасних зручностей та красивий дизайн. Додатково до введення нових 14 операційних, 48 приватних ліжок для пацієнтів та 12 реанімаційних ліжок, розширення також зазнала і сама будівля – 6 поверхів, клас А, 130 тис.квадратних футів. Внутрішня частина будівлі має приміщення зали очікування у стилі аудиторії, сучасні зони відпочинку, скляні стіни від підлоги до стелі, та прохолодні тони у кольорах, що надає додаткового відчуття сучасності. Палати для пацієнтів теплі та комфортабельні, елементи, що постійно використовуються, такі як дерев’яна підлога, великі вікна та гладенькі покриття – все це зроблено для того, щоб пацієнт відчув у більшій мірі розкіш перебування, аніж власне відновлюваний період лікувального процесу. Сучасний дизайн має також і зовнішнє обрамлення. Тут є і місце для drive-thrubanking[1], ресторани, аптека, магазини та надаються інші можливості для того, щоб медичний комплекс був чимось більшим, ніж просто госпіталем.  

24. Sumner Regional Medical Center

Госпіталь: Sumner Regional Medical Center
Місцезнаходження: Gallatin, TN, USA

Кількість ліжок: 155
Website: www.mysumnermedical.com

Цей госпіталь, місткістю 155 ліжок, привабливий як внутрішнім, так і зовнішнім виглядом. Фінішним акордом інтер’єру є широкі шкіряні кресла, мармурові акценти та зона перегляду телевізійних програм, що надає пацієнтам відчуття домашнього затишку. Навіть використовуючи скляні стіни, госпіталь все ж таки забезпечує відчуття тепла та затишку, за рахунок дизайну, що використовує як натуральне, так і штучне освітлення.

Якщо дивитися на будівлю зовні, то можна побачити, що   Медичний центр збудовано таким чином, що високу скляну башту оточують частини будівлі, оздоблені склом та іншими теплими матеріалами. Пишне озеленення території в домашньому стилі доповнює дизайн госпіталю.

23. Rudolfinerhaus

Госпіталь:Rudolfinerhaus
Місцезнаходження: Vienna, Austria

Кількість ліжок: 156
Website: www.rudolfinerhaus.at

Цей госпіталь розташований у тихій місцині, а його архітектура повністю відповідає стилю будівель, що знаходяться поруч. Зовнішній ландшафт доповнює стиль зеленим кольором насаджень, які начебто запрошують пацієнтів та гостей на прогулянку. Потрапляючи в середину, на пацієнта очікує відчуття розкоші готелю, де можна провести час у спокої та відновити сили та здоров’я. Пацієнти цього медичного центру часто говорять про те, що відчувають у ньому себе більше «гостями», ніж пацієнтами. Госпіталь містить більше 100 стилізованих одномісних та двомісних палат, загальною місткістю 156 ліжок у 7 підрозділах.

22. Carilion Roanoke Memorial Hospital

Hospital: Carilion Roanoke Memorial Hospital
Location : Roanoke, VA, USA

Кількість ліжок: 703
Website: www.carilionclinic.org

Суміш нової та старої архітектури цього госпіталю виконана таким чином, що відвідувач не відчуває сильної зміни в дизайні. Всередині медичного центру більшість характеристик схожі на аналогічні у інших госпіталях, наприклад, 1- та 2-місні палати, господарська частина тощо. Основна привабливість – зовнішній дизайн. Одна частина госпіталю має чітку прямокутну форму, збудована з бетону та цегли, в той час як стіни нової сучасної прибудови повністю виконані зі скла, а форма фасаду є овальною з одного боку.  

21. Hospital Punta Pacifica

Госпіталь: Hospital Punta Pacifica
Місцезнаходження : Panama City, Panama

Кількість ліжок : 80
Website: www.hospitalpuntapacifica.com

Афілійований всесвітньовідомим медичним центром JohnsHopkinsMedicineInternational, цей госпіталь визнаний одним із найбільш розвинених медичних закладів Центральної та Південної Америки та найбільш привабливим для медичного туризму. Будівля містить 51 сучасну 1-місну палату, 11 апартаментів та 1 президентські апартаменти. Дизайн усіх палат та апартаментів був спеціально розроблений для найбільш повного та швидкого видужування пацієнтів. Додаткову перевагу цьому медичному центру надає його розміщення на березі Тихого Океану у найбільш престижному районі масті Панами.

Зовнішнє оздоблення виконано із застосуванням світлих та темних матеріалів, що розміщені горизонтальними блоками, а скло та бетон допомогли створити таку красу біля самого моря.

20. Medical University of South Carolina Ashley River Tower

Госпіталь: Medical University of South Carolina Ashley River Tower
Місцезнаходження: Charleston, SC, USA

Кількість ліжок: 156 
Website: www.muschealth.com

Лише те, що ця краса розмістилася на півострові Чарльстон надає право бути у списку найкрасивіших госпіталів. Але цей медичний центр пропонує відвідувачам видатні зручності та інтер’єр готелю.

До входу, окресленого пишним озелененням, ведуть плиткові доріжки, що надають пацієнтам та їх сім’ям можливість під’їхати автомобілем прямо до дверей, потім залишити машину працівникові сервісної служби.

Всередині будівлі оранжерея (площею 6 000 футів) зі скляними стінами, даховими вікнами та кімнатними рослинами вітає відвідувачів та є провідником до двох головних частин будівлі.

Умови перебування пацієнтів забезпечуються 156 одномісними палатами, укомплектованими повноцінними ванними та розкладними диванами для сімей та відвідувачів.

19. Prince of Wales Private Hospital

Госпіталь: Prince of Wales Private Hospital
Місце розташування: Sydney, Australia

Кількість ліжок: 168
Website: www.healthcarebusinesstech.com

Розміщений у східному передмісті Сіднею, цей госпіталь має як одномісні, так і палати спільного перебування та містить 168 ліжок із сучасними зручностями.  

Красивий дизайн забезпечило поєднання сталевих конструкцій та скла разом із унікальними архітектурними елементами зовнішньої частини будівлі, які перетікають також і у внутрішнє оздоблення.

Оновлені операційні мають сучасний та дещо глянцевий дизайн. При цьому оновлення операційних, звичайно, призвело і до покращення функціональних характеристик та якості медичного обладнання.

18. Providence Alaska Medical Center

 

Госпіталь: Providence Alaska Medical Center
Місце розташування : Anchorage, AK, USA

Кількість ліжок : 371
Website: alaska.providence.org

Цей госпіталь відвідувачі та пацієнти описують як «функціональний та приголомшливий» є high-tech медичним центром, який має багато чого запропонувати своїм пацієнтам, окрім своєї краси.

Зараз заклад переживає значущий етап оновлення, бюджет якого – 150 млн.долл.США. Процес оновлення включає перебудову та розширення відділень інтенсивної терапії, пренатального відділення, Структурного підрозділу Матері та Дитини.

Разом із 1- та 2-місними палатами, цей госпіталь також має бібліотеку та пансіонат для сімей пацієнтів та тих пацієнтів, яким не потрібно постійно перебувати у медичному центрі процесі лікування.  

17. Klinik Hirslanden

 

Госпіталь: Klinik Hirslanden
Місце розташування : Zurich, Switzerland

Кількість ліжок:150
Website: www.hirslanden.ch

Клініка Хірсланден має сучасний дизайн як з зовнішньої сторони, так і всередині. Клініка містить 259 1- та 2-місних палат.

Окрім зручностей таких як кабельне телебачення, регульовані ліжка, повноцінні ванни та сервісну службу, центр забезпечує наявність свіжих квітів у кожній кімнаті (квіти оновлюють кожні 3 дні).

За програмою, що має назву HirslandPrivé, госпіталь забезпечує особливі гостьові послуги, що передбачає виділення пацієнтові особистого асистента-супроводжуючого, завданням якого є організація виконання всіх процедур та потреб пацієнта.

Варто зазначити, що Клініка Хірсланден інвестує значні кошти у найновіші медичні технології. У цьому медичному закладі було відкрито перше у Швейцарії відділення радіохірургії з використанням обладнання «КіберНіж».

16. Community Hospital of the Monterey Peninsula

Госпіталь: Community Hospital of the Monterey Peninsula
Місце розташування : Monterey, CA, USA

Кількість ліжок: 205
Website: www.chomp.org

Розташування цього медичного центра на узбережжі Каліфорнії, з видом на Тихий океан, на території земель, що підлягають особливій охороні з боку служб охорони навколишнього середовища, вже саме по собі говорить про готовність госпіталя прийняти будь-якого потенційного пацієнта у свої обійми.

На початку тисячоліття відбулася реконструкція будівлі медичного центру. Новий дизайн був покликаний відповідати оригінальним ідеям архітектора Едварда Д.Стоуна та передбачав досить низьку лінію стелі та постачання природного освітлення в приміщеннях, де перебуває значна кількість відвідувачів.

15. Legacy Salmon Creek Hospital

 

Госпіталь: Legacy Salmon Creek Hospital
Місце розташування: Vancouver, WA, USA

Кількість ліжок: 194
Website: www.legacyhealth.org

З зовнішнього боку цей 6-поверховий госпіталь наче здіймається до неба завдяки його скляним коридорам, а Ваш погляд утримують вигнуті фасади та поєднання таких матеріалів я камінь, скло, цегла, метал. Територія біля будівлі та різноманітні тераси дарують відвідувачам та персоналу місця для відпочинку, в той же час система природного освітлення та теплі відтінки в оздобленні надають відчуття внутрішнього приміщення. Дві великі будівлі, що мають форму літери Г, розташовані таким чином, щоб пацієнти мали змогу насолоджуватися навколишнім ландшафтом.  

14. Clemenceau Medical Center

Госпіталь: Clemenceau Medical Center
Місце розташування: Beirut, Lebanon

Кількість ліжок: 106
Website: www.cmc.com.lb

Clemenceau Medical Center є афілійований Міжнародним центром Медицини Джона Хопкінса. Цей госпіталь може похвалитися атмосферою 5-зіркового готелю, що забезпечує пацієнтів такими готельними можливостями як телебачення та вихід в Інтернет. Сучасний інтер’єр із бетону та скла доповнений просторими палатами, що передають пацієнтам відчуття затишку. Внутрішнє оздоблення також дозволяє пацієнтам отримувати максимальний лікувальний ефект за рахунок можливості доступу до найновішого медичного обладнання такого як, наприклад, центр цифрової діагностики та телемедичний центр, що забезпечує проведення відео-конференцій як з іншими лікарями цього медичного центру, так і з тими, що перебувають за його межами.

13. Dixie Regional Medical Center

Госпіталь: Dixie Regional Medical Center
Місце розташування: St. George, UT, USA

Кількість ліжок:245
Website: intermountainhealthcare.org

Розташований у пустелі біля Національного Парку Зайон (штат Юта у США). Архітекторам та дизайнерам цього госпіталю довелося прийняти до уваги необхідність уникнення високої температури за рахунок орієнтації будівлі відносно сторін світу та використання впливу тіні. Дизайнери отримали натхнення від оточуючого ландшафту каньйону Зайон та використали мансардні вікна для постачання природного освітлення в середину будівлі.

Госпіталь забезпечує пацієнтів одномісними палатами та має серцевину будівлі, яка з’єднує всі частини в один комплекс та організовує відокремлені доступи до ключових відділень: хірургії, кардіології та діагностики. З вікон госпіталя пацієнти та відвідувачі можуть насолоджуватися виглядами пустелі навколо медичного центру, садами Xeriscape, в яких ростуть різноманітні місцеві рослини та фонтанами, розташованими навколо клініки.

12. Winnie Palmer Hospital for Women & Babies

Госпіталь: Winnie Palmer Hospital for Women & Babies
Місце розташування: Orlando, FL, USA

Кількість ліжок: 285
Website: intermountainhealthcare.org

Розробляючи цю лікарню, архітектори зважали на 2 основні фактори – краса та функціональність як для інтер’єру, так і для екстер’єру будівлі. Для постачання природного освітлення використали багато скла, вертикальні особливості структури розроблено для підвищення ефективності обслуговування пацієнта, а саме для спостереження персоналу за пацієнтами. Скляний шар обрамляє вхід до медичного центру. Складається враження, що ця лікарня використовує елементи дизайну для підвищення результативності лікування та перебування пацієнтів. Інтер’єр оздоблений у спокійних кольорах, а дизайн палат розроблений з урахуванням потреб пацієнтів усамітнитися в процесі лікування.  

11. St. Luke’s Medical Center

Госпіталь: St. Luke’s Medical Center
Місце розташування: Global City, Philippines
Кількість ліжок:628

Website: www.stlukesmedicalcenter.com.ph

Госпіталь SLMC має міжнародну акредитацію та є визнаним як один з кращих лікарень в Азії та у світі. Лікарня постійно приймає пацієнтів з Азії, Мікронезії, Близького Сходу, Європи та США. Гояпіталь має 650 лікарняних ліжок, майже половина з яких - це повністю мебльовані 1-місні палати з телевізорами та іншими зручностями для максимального комфорту для кожного пацієнта.

10. Children’s Hospital of Pittsburgh

Госпіталь: Children’s Hospital of Pittsburgh
Місце розташування : Pittsburgh, PA, USA

Кількість ліжок: 296

Website: www.chp.edu

Інноваційна та гостинна, ця лікарня успішно поєднує технологічні досягнення та заспокійливий дизайн. Використовуючи такі технології як Медична Госпітальна Система, дитяча лікарня є однією з провідних у країні. Дизайн будівлі розроблено з метою створення сімейної атмосфери, що має грайливий інтер’єр, 1-місні палати, сімейний центр з 4-поверховим атріумом та їдальнею, бібліотекою HealingGarden (Сад Зцілення), кімнату музичної терапії та бізнес-центр для батьків дітей-пацієнтів.  

9. The London Clinic

Госпіталь: The London Clinic
Місце розташування: London, England, United Kingdom

Кількість ліжок: 270
Website: www.thelondonclinic.co.uk

Цю будівлю було розроблено з метою створення комфорту для пацієнтів та використовує спокійні кольори, використання природного світла, сучасні технології та зручності такі як телевізори з пласким екраном в кожній палаті. На доданок до дизайну та облаштування Лондонська Клініка також використовує елементи мистецтва для підвищення комфорту та зручного перебування пацієнтів.

8. St. Rose Dominican Hospitals

Госпіталь: St. Rose Dominican Hospitals
Місце розташування: Siena Campus – Las Vegas, NV, USA

Кількість ліжок:145
Website: www.strosehospitals.org

Ця іспанська будівля, створена у стилі місіонерського поселення, радує око не лише зовнішнім, але і внутрішнім оздобленням. З вікон лікарні пацієнти та їх сім’ї мають прекрасний вид на центр міста Лас-Вегас та прилеглих пустельних ландшафтів. Інтер’єр має неймовірні можливості, які допомагають відвідувачам відчути на собі гостинність. Наприклад, 100-футова дзвіниця, ротонда з нанесеними на неї біблейськими цитатами, та внутрішній двір, де відвідувачі можуть отримати майстер-класи з садівництва та насолодитися красою рослин пустелі.

. Інтер'єр має неймовірні можливості, які допомагають відвідувачам відчувати себе більш вітав, як 100-футовий дзвіницею та введення ротонди, в тому числі сприяння і біблійні цитати, які відображені протягом всього об'єкта, а ¾ акрів внутрішній сад, де відвідувачі можуть прийняти садівництва класи та насолодитися красою життя рослин, які виростили в умовах пустелі.

7. Bumrungrad International Hospital

Госпіталь: Bumrungrad International Hospital
Місце розташування: Bangkok, Thailand

Кількість ліжок: 554
Website: www.bumrungrad.com

Ця лікарня є однією із найпопулярніших у світі для медичних туристів та лікує більше 400 тисяч іноземних пацієнтів щороку з різних країн, таких як Швеція, США, Китай, Афганістан. Палати оздоблені заспокійливими кольорами та обставлені затишними меблями з дерева та плюшевих тканин.

Структура будівлі лікарні має кілька веж, з’єднаних доріжками . Лікарня також має 2 рівні ресторанів та торгівельний центр.

6. UPMC Hamot Women’s Hospital

 

Госпіталь: UPMC Hamot Women’s Hospital
Місце розташування: Erie, PA, USA

Кількість ліжок: 412
Website: www.upmc.com

Цей нещодавно збудований госпіталь пропонує пацієнтам та відвідувачам грандіозний 2-поверховий вхід, 40-футові водні стіни та мальовничий вид на прилеглі території. Інтер’єр викликає відчуття спокою. Пацієнтам та їх мамам приємно перебувати у приміщеннях, оздоблення яких виконане у теплих природних тонах та мають зручні меблі. Пологове відділення має вигляд спа - кімнати. Дизайн відділення інтенсивної терапії також розроблено з метою створення комфорту для пацієнтів та відвідувачів.

5. The City Hospital

Госпіталь: The City Hospital
Місце розташування: Dubai, UAE

Кількість ліжок:229
Website: intermountainhealthcare.org

Ця лікарня здатна надати пацієнту відчуття, ніби він перебуває у 5-зірковому готелі класу люкс, а не в лікувальному закладі. Госпіталь пропонує пацієнтам та їх родичам доступ до критого басейну з підігрівом, спа, сауну, джакузі та тренажерну залу. В будівлі медичного центру є VIP-поверх з окремими входом, ліфтами та камердинером, що містить 12 люксів, оформлених та обставлених таким чином, щоб забезпечити високий рівень комфорту.

4. Florida Hospital Waterman

Госпіталь:Florida Hospital Waterman
Місце розташування:Tavares, FL, USA                                                                                                            

Кількість ліжок: 269
Website: intermountainhealthcare.org

Під час розроблення дизайну цього госпіталю думали і про пацієнтів, і про співробітників, і про навколишнє середовище.

Цей госпіталь було створено із думкою про пацієнтів, персонал та довкілля. Окрім багатьох кімнат для персоналу з метою уникнення шуму та завантажених місць, госпіталь також було спроектовано навколо місць проживання пташок, які перебувають на межі вимирання. Для їхнього порятунку було використано спеціальне скло в будівлі, було проведено вивчення їхніх польотів та прокладено маршрут медичних гелікоптерів так, щоб мінімізувати вплив на природні шляхи пташок.

 

3. Matilda International Hospital

Госпіталь: Matilda International Hospital
Місце розташування: Hong Kong, China

Кількість ліжок:1400
Website: www.matilda.org

Ця сучасна лікарня у Гонконгу розташована на історичному Victoria Peak, що більше відомий як “The Peak”, звидомнаПівденно-КитайськеморенаостровіГонконг. Всередині представлено інноваційний дизайн зі скляними стінами та світлодіодним освітленням.

2. Henry Ford West Bloomfield Hospital

Госпіталь: Henry Ford West Bloomfield Hospital
Місце розташування : Bloomfield, MI, USA                                                                                                      

Кількість ліжок:191
Website: www.henryford.com

Ця лікарня, площею 160 акрів, є не лише прикладом естетики будівлі з інтер’єром, що нагадує торгівельний центр, але вона також є прикладом лідерства в енергетичному та екологічному проектуванні та сертифікована на використання природного світла для опалення та охолодження, збір дощової води та систему фільтрації, програми утилізації та багато іншого. Дизайн інтер’єру та озеленення дозволяють пацієнтам та відвідувачам майже ніколи не відчувати, що вони в лікарні.

 

1. Sharp Memorial Hospital

Госпіталь: Sharp Memorial Hospital
Местонахождение : San Deigo, CA, USA                                                                                                                 

Кількість ліжок: 368
Website: www.sharp.com

Цей медичний заклад часто порівнюють з універмагом високого класу чи з готелем, оскільки його дизайн занадто контрастує із звичними стерильно-білими стінами та великогабаритним устаткуванням, як це скоріше за все згадується коли ми думаємо про велику лікарню. Госпіталь оснащений окремим набором ліфтів для пацієнтів чи медичного персоналу та відвідувачів, має сад на даху, всі 1-місні палати укомплектовані розкладними диванами для гостей та картинами, що можуть виставлятися в музеї. Ця лікарня оздоблена таким чином, що у пацієнтів та їх сімей може виникнути спокуса залишитися тут довше, лише для задоволення.

 

(*обов'язкове поле для заповнення)