(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

Cenu1З кожним роком ринок приватної медицини розвивається та стає більшим. Кількість приватних медичних закладів зростає, а разом з тим зростає і конкуренція. Тільки в Києві за останні 2 роки відкрито більше 100 нових медичних установ (медична компанія «Інто-Сана», медичний центр «Добробут», лікувально-діагностичний центр «Адоніс», центр сімейної медицини «Медлайн», центр відновлення зору «Візіум», медичний центр «Мама Папа» і т.д.)

Для того, щоб втримувати свої позиції, медичним центрам необхідно вести таку цінову політику, яка б влаштовувала їх самих та їх клієнтів. Але, у зв’язку з нинішньою ситуацією, яка склалась в Україні, а саме девальвацією гривні, це стає все більш складним завданням.

За останні декілька років (2015-2016 рр.) вартість на послуги, які надають приватні медичні заклади та лабораторії зростала. У деяких з них ціна змінювалась чи не кожного місяця. В залежності від сфери надання послуги, обладнання, яке використовується для виконання певних маніпуляцій, за рік вартість у деяких медичних центрах зросла до 50%.

На прикладі первинної консультації терапевта можна спостерігати підвищення рівня її вартості за 2015-2016 роки у різних медичних закладах. Найбільший приріст у ціні за консультацію терапевта виявлено у клініці «Інто-Сана» - він складає 20%.

Cinu2

Виходячи з отриманих даних дослідження тенденцій ринку медичних послуг, проведеного аналітиками компанії «МедЕксперт», стосовно вартості послуги УЗД органів черевної порожнини за останні 2 роки, можна побачити, що половина закладів, котрі її надають також підвищили ціну. Так, найбільше підвищення відбулось у клініці «Віва» - вартість зросла на 100 грн. (27,7%). Однак, такі центри, як «Ілая», «Адоніс» та «Медбуд», знизили ціну на дану послугу. Найбільше зниження спостерігається клініці «Ілая». Показник вартості зменшився на 42% і становить 290 грн., у порівнянні з 2015 р., коли вона становила 500 грн.

Cinu3

Підвищилися ціни і на послугу «перебування у стаціонарі» медичного закладу. У більшості випадків вартість цієї послуги незначно підвищилась або взагалі залишилась сталою. Однак, у таких медичних центрах як «Віва», «Оберіг» та «Медіком» суттєво відчувається зростання ціни. У клініці «Віва» він складає майже 1 000 грн. (65,8%). В свою чергу, центр «МедБуд» зменшив вартість перебування у стаціонарі на 250 грн.

Cinu4

Не зважаючи на зростання вартості на послуги у приватних медичних закладах, зниження попиту при цьому не відбувається, навпаки, він тільки зростає - приблизно 5-10% за рік.

На останок необхідно зауважити, що встановлюючи ціну на медичні послуги (медичне обслуговування) слід керуватися поняттям «цінності послуги для пацієнта». Дуже важливо, щоб у пацієнта не виникало відчуття, що склад і якість послуг не відповідають їх вартості. Тому важливо встановити на послугу таку ціну, яка б не викликала у пацієнта відчуття їх невідповідності, адже як і звичайний покупець у магазині, він хоче розуміти, за що саме він платить.

Дата: 28 березня 2017 р.

Автор: Олексій Братушев

 

 

(*обов'язкове поле для заповнення)