(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

Диджитал маркетингУ грудні WordFactory провели масштабне опитування фахівців сфери digital і дізналися, які тематики найбільш активно розвивалися в 2016 році і будуть найбільш перспективні в 2017 році. Одна з най-най у всіх категоріях (стабільних, активно розвиваються, високоприбуткових) - медицина. За рахунок чого медичний бізнес так активно розвивається? Які фактори будуть впливати на нього в найближчому майбутньому? Про це ми поговорили з експертами «Агентства медичного маркетингу».

Катерина Фетисова, бізнес-тренер, керівник проектів в «Агентстві медичного маркетингу»:

Кількість людей на планеті збільшується, вони продовжують хворіти і мають нормальну потребу бути здоровими та красивими. Більшість лікується ЛЗ з аптеки, процвітає неусвідомлене самолікування. На цьому і будується успішність і зростання медичного та фармбізнесу в цілому. Переважання серед населення людей похилого віку також сприяє збільшенню витрат на медицину і фармацію.

Певним поштовхом для розвитку медицини в Україні є військові дії на Сході країни. Сьогодні активно випускаються і формуються військові аптечки, препарати для невідкладної медицини. З різних країн приїжджають коучі і навчають наших лікарів. У 2017 році в Україні хочуть налагодити випуск сучасних функціональних протезів.

В Україні з 2017 р. планується поетапна реформа в державній охороні здоров'я: поступовий перехід на страхову медицину, автоматизація системи медичних установ України. Трансформація стартує з запуску сімейної медицини європейського зразка на базі існуючої первинної ланки української системи охорони здоров'я (поліклініки, амбулаторії, ЦПМСД). В результаті реформи українці зможуть вільно вибирати сімейного лікаря та педіатра для своїх дітей і підписувати з ними прямі угоди з чітко прописаним обсягом послуг, гарантованих і оплачених державою. У разі якщо пацієнта не задовольняє сімейний лікар, він зможе його змінити. Сімейні лікарі будуть видавати довідки в дитячий садок, школу, басейн. Прив'язка до місця проживання скасовується.

Ірина Францева, керівник відділу маркетингу в «Агентстві медичного маркетингу»:

Медицина - вже давно стала бізнесом. Подальше погіршення ситуації в державній медицині і невизначеність перспектив вітчизняної охорони здоров'я сприяють розвитку приватної практики. Згідно з опитуваннями, кожен третій пацієнт в Україні вибирає приватну клініку. При виборі близько 40% спираються на рекомендації знайомих або друзів. Пацієнт завжди йде за лікарем, якому він довіряє, незалежно від місця, де він працює. Люди, які брали участь в опитуванні, готові платити за консультацію лікаря близько 200 грн і хочуть, щоб оплата здійснювалася офіційно. Саме тому зараз найбільш конкурентною в медицині буде бізнес-модель - максимальна близькість до пацієнта при наданні якісних послуг і високого сервісу.

Які медичні послуги, товари і напрямки будуть розвиватися найбільш активно?

Юрій Чертков, бізнес-тренер, директор «Агентства медичного маркетингу»:

Найбільш активно в Україні будуть розвиватися невідкладна медицина, різні хірургічні напрямки (травматологія, трасплантологія, кардіохірургія, нейрохірургія, онкологія), пластична хірургія, генна терапія, приватні лабораторії та реабілітаційні центри.

Крім того, сьогодні розробляється величезна кількість лікарських препаратів, які більш доступні за вартістю в порівнянні з оригінальними ЛЗ. Вони і будуть найбільш користуватися попитом, тому що фармкомпанії вкладатимуть свої бюджети в їх просування.

У 2017 році в медицині очікуються проривні інновації: впровадження нанотехнологій, розробка і виробництво індивідуальних ЛЗ і надточної апаратури, вдосконалення біотехнологій, генних матеріалів і т.д. І потрібно розуміти, що такі технології - дороге задоволення.

З урахуванням старіння населення буде зростати потенційна небезпека хвороб, найчастіше виникаючих у старості. Саме тому весь медичний науковий і практичний потенціал буде спрямований на профілактику і запобігання важких наслідків захворювань серцево-судинної системи, інфарктів, інсультів, онкології. Також продовжуватиметься боротьба з невиліковними захворюваннями.

Медицина буде активно розвиватися в напрямках профілактики і пропедевтики захворювань, що виникають в процесі життєдіяльності; можливості контролювати процеси, що відбуваються в організмі, і перешкоджати їх відхиленню від норми (приклад - біосенсори); максимально враховувати індивідуальні особливості людини і сприяти впровадженню «розумних технологій» в повсякденне життя.

Ірина Францева, керівник відділу маркетингу в «Агентстві медичного маркетингу»:

Сьогодні люди хочуть отримувати якісні висококваліфіковані медичні послуги і готові за них платити. Наочний приклад - приватні клініки і лабораторії, які зараз досить успішно працюють в Україні. При цьому екстрена та первинна медична допомога повинна бути безкоштовною і доступною для всіх.

Які головні події будуть визначати розвиток медичного бізнесу в 2017 році?

  • Перехід на страхову медицину;
  • Залучення медичних закладів усіх форм власності;
  • Спроби впровадження системи реімбурсації;
  • Триваюча війна на Сході України.

Як вплине на медичний бізнес заплановане на 2017 р. введення страхової медицини?

Катерина Фетисова, бізнес-тренер, керівник проектів в «Агентстві медичного маркетингу»:

Основні медичні тенденції в Україні в 2017 р. мають вигляд так: активне залучення інвесторів, впровадження нових технологій і реформування системи охорони здоров'я.

1. Перехід від безкоштовної медицини до приватної. Лікарі тепер будуть зацікавлені в кількості пацієнтів і надання їм якісних послуг, тому що планується, що від цього буде залежати дохід лікаря;

2. Медицина в Україні буде все більше наближатися до міжнародних стандартів. Цьому сприятимуть постійний обмін досвідом та навчання лікарів-професіоналів, а також впровадження в практику міжнародних протоколів лікування;

3. Чи будуть ще більше розвиватися приватні клініки. Інвестори з різних країн вже давно проявляють інтерес до медичного бізнесу в Україні, однак зараз їх відлякує нестабільна економічна ситуація в Україні;

4. Активне впровадження IT-технологій. У найближчий рік в українських медичних закладах буде активно впроваджуватися електронна картка пацієнта. Зараз підвищується комп'ютерна грамотність лікарів - вміння користуватися комп'ютером стане одним з обов'язкових навичок медичного персоналу. Держава активно підтримує введення електронного документообігу в медицині, а Міністерство охорони здоров'я оголосило 2017 р. роком «війни з паперами».

Дата: 20 січня 2016 р.

Автор: Наталія Кирик

Джерело: http://amm.net.ua/med-digital-2017.html

(*обов'язкове поле для заповнення)