(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

meditsina v setiПрогулюючись по великому і серйозному медичному ресурсі, ми натрапили на цікавий розділ, в якому дипломовані лікарі консультують людей в режимі онлайн. І подумали, до чого ж це зручний сервіс, враховуючи повальний страх нашого населення перед лікарями. Та й самим лікарям вигідна така хороша реклама. 

Заради інтересу ми взяли фото вподобаного лікаряя, коли виявилося, що людина на фотографії працює одночасно в шести різних містах під різними іменами і має різні професії. Наш «піддослідний» лікар виявився і гінекологом, і окулістом, і стоматологом. А потім ми знайшли це фото на одному з великих стоків (сайт, який продає фотографії) і все стало зрозуміло. Лікар виявився «липовим». А фото купленим.

Кому вигідно консультувати пацієнтів під вигаданими іменами і фотографіями? Звичайно ж, продаючим сайтам. Посудіть самі, ви заходите на такий сайт, питаєте, отримуєте відповідь і йдете лікуватися за запропонованою «лікарем» схемою. Відповідальності за поставлений вам діагноз не несе ніхто, і в разі неприємних наслідків пред'явити претензії вам буде нікому.

Зате у таких сайтів є безліч клієнтів, адже набагато легше поставити запитання лікарю онлайн, ніж йти на прийом до цього лікаря.

Насправді, така система не повсюдна, і скоріше є винятком. На багатьох медичних сайтах дійсно консультують дипломовані лікарі, які дають адекватні рекомендації. Як же відрізнити справжнього лікаря від «підробки»?

  • Лікар ніколи не стане призначати вам прийом будь-яких препаратів онлайн;
  • Лікар ніколи не стане ставити точний діагноз за допомогою інтернету;
  • Найчастіше лікарі дають загальні рекомендації і радять звернутися до лікаря особисто;
  • Обов'язково перевіряйте, чи є на сайті вичерпна інформація про лікаря, досвід і місце його роботи.

meditsina v seti 2

Другий момент - статті на медичну тематику. Ви коли-небудь замислювалися про те, хто пише такі статті? Гаразд ще, коли стаття написана на загальні теми і нашкодити не може. Але, коли пишуть про серйозні захворювання і методи їх лікування? Або про першу допомогу при невідкладний стан?

Нам особисто відомі кілька досить великих медичних ресурсів, в редакціях яких немає жодного дипломованого медика ...

Що ж робити в такому випадку? Як вибрати по-справжньому професійний ресурс і не потрапити на шахраїв? Необхідно обов'язково перевіряти, чи є в складі медичного порталу лікарі, яку вони мають кваліфікацію і де практикують. І звичайно, оцінювати і перевіряти всю отриману інформацію.

Гарним прикладом «шкідливих порад» є гучна в інтернеті стаття про порятунок людини при інсульті, в якій пропонується в якості першої допомоги проколоти хворому мочки вух і кінчики пальців на руках. Ця стаття довгий час ходила по всіх соціальних мереж і її можна зустріти на просторах інтернету донині.

Що ж трапиться, якщо прислухатися до думки автора цієї статті? Поки ви будете проводити ці хитрі маніпуляції, ви втратите час, необхідний для надання термінової допомоги, що може спричинити за собою дійсно трагічні наслідки.

Єдиною адекватної допомогою при інсульті може бути тільки швидка медична допомога, надана вчасно.

Пам'ятайте, ваше здоров'я тільки в ваших руках, уважно вивчайте і відбирайте потрібну інформацію, не намагайтеся експериментувати, не довіряйте своє здоров'я шахраям. Ретельно перевіряйте, чи дійсно той, хто видає себе за грамотного фахівця, цим фахівцем є, адже по той бік екрану може опинитися будь-хто ...

Дата: 21 січня 2017 р.

Автор: Ілона Прямкова

Джерело: http://medic.ua/2017/01/meditsina-v-seti-kto-na-samom-dele-lechit-nas-v-internete/

(*обов'язкове поле для заповнення)