(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

Тим, хто задумався про відкриття приватного медичного центру варто вирішити для себе декілька ключових питань. Питання перше - визначити для себе основну мету створення клініки, оскільки різні цілі вимагають різних шляхів їх досягнення.

Наприклад, якщо в основу проекту створення медичного центру закладається наукова діяльність (і вона є основоположним напрямком), то, швидше за все, слід створювати клініку, послуги якої будуть доступні широким масам. Більше того, можливо, в такому випадку, варто подумати про створення мережі невеликих за масштабом установ, а не одного великого центру.

Якщо Вашою метою є створення унікального медичного закладу, діяльність якого спрямована на ведення найскладніших медичних станів або проведення унікальних по складності операцій, то в даному випадку, зрозуміло, логічніше розмістити такий медичний центр в епіцентрі подій, тобто в регіоні (місті, районі), найбільш наближеному до клінікам/лікарням, які можуть направляти до Вас пацієнтів, або організувати службу доставки пацієнтів з інших регіонів. Більше того, Вам слід приділити особливу увагу розробці ефективної системи відбору та мотивації персоналу для Вашого медичного центру, якщо, звичайно, Ви не вирішили відкрити клініку, де основним медичним персоналом будуть роботи.

Якщо Ви не є представником медичного співтовариства, але вирішили заснувати медичний центр, Вам, в першу чергу, потрібно досконально вивчити ринок медичних послуг регіону, в якому Ви плануєте працювати, і його основні тенденції, а також залучити експертів до вирішення про майбутньому медичному напрямку Вашої клініки.

Якщо Ваша майбутня клініка не є частиною якої-небудь соціальної програми, то, швидше за все, це буде комерційний проект. Але у випадку з медичним бізнесом дуже важливо не використовувати медицину як шлях заробітку. Найбільш успішними на ринку (ми говоримо про довгострокову перспективу, а не про дохід в якийсь короткий проміжок часу) є ті медичні центри, головною метою яких є надання якісних медичних послуг. Якщо Ви плануєте відкрити магазин з продажу медичних послуг, то, можливо, Вам слід не відкривати медичний заклад, а вкласти свої зусилля і кошти в який-небудь інший бізнес.

Отже, Ви зважилися. Ви створите власну клініку. З чого почати? З плану.
Чи є у Вас план, містер Фікс?

У Вас повинен бути план. Інакше, Ваші думки, Ваші бажання і задуми, так само як і Ваші грошові ресурси, почнуть розпливатися в різних напрямках, з метою якось зрушити все з мертвої точки.

Складіть для себе план. У тому вигляді, який допоможе Вам спланувати свої дії і підрядників (тих, хто буде виконувати для вас які-небудь роботи). Це може бути документ, в якому будуть розписані всі роботи, націлені на виконання певних етапів: будівництво/запуск, купівля обладнання, підбір персоналу, розробка плану маркетингових заходів для залучення пацієнтів, реєстрація підприємства, отримання ліцензій. Цей план допоможе Вам у вирішенні багатьох питань, наприклад:

в якому об'ємі і коли потрібні грошові, або тимчасові ресурси?
коли слід починати певні роботи для того, щоб їх виконання спричинило бажані результати? (наприклад, якщо клініка планує залучати пацієнтів безпосередньо (без напрямків від інших мед.учреждений), то коли потрібно починати роботи зі складання маркетингового плану з урахуванням дати відкриття клініки);
коли і який персонал слід наймати на роботу (частина адміністративного та медичного персоналу слід наймати на роботу задовго до запуску медичного закладу);
які роботи більш ефективно передати на виконання сторонніми особами/організаціями (реєстрація підприємства, отримання ліцензії або консультування у процесі оформлення документів для отримання ліцензії, інше юридичний супровід, розробка маркетингових елементів: логотип, брендбук, сайт, розробка тренінгових програм і систем мотивації/просування персоналу) і т.д.

Ваш план може видозмінюватися і коректуватися в процесі виконання проекту, але, в будь-якому випадку, він дуже Вам допоможе.

Написавши план розвитку медичного центру Ви повинні чітко розуміти без яких складових Ваше лікувальний заклад не зможе існувати. Для початку роботи Ви повинні:

зареєструвати медичну установу як юридичну особу
отримати ліцензію на право ведення медичної діяльності
забезпечити наявність приміщення, що відповідає санітарно-гігієнічним і протипожежним нормам
укомплектувати штат кваліфікованим персоналом і поставити перед собою і співробітниками ГОЛОВНУ МЕТУ - надавати ЯКІСНУ МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ (ПОСЛУГИ).

Бажаємо Вам успіху у Вашому такому нелегкому, але такому Важливому рішенні створити медичний центр!

Олена Лепешина
виконавчий директор компанії "Медексперт"

Для медико-правового порталу www.103-law.org.ua, березень 2010 р.

(*обов'язкове поле для заповнення)