(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

ценыПацієнти скандалять через поганий сервіс, а лікарі не хочуть переходити на роботу в недержавні медустанови.

Лікуватися в приватних клініках стає все дорожче. Їх ціни за останні кілька місяців зросли приблизно на 10-20%, в залежності від спеціалізації. Після різкої девальвації гривні, в першу чергу, подорожчали ті послуги, в яких висока частка імпортної складової.

Хвороби влітають у копієчку

"Медичні послуги, в яких більшу частину собівартості становить робота (консультації, діагностика, оперативні втручання) ростуть в ціні з певною затримкою. Тому навіть у разі стабільності курсу гривні в майбутньому, ми можемо очікувати продовження тенденції подорожчання медичних послуг", - зазначив у розмові з UBR.ua замдиректора компанії "МедЕксперт" Вадим Зукін.

Зростання цінників підтвердили і в самих медичних установах. Так, за словами керівника відділу маркетингу "Сінево" Яни Дехтяр, протягом останнього року ціни змінювалися на відсоток інфляції.

"У 2016 році зростання цін склало приблизно 10-15%", - говорить Дехтяр.

Але при цьому зниження попиту не відбувається. Навпаки, він тільки зростає - приблизно 5-10% на рік.

Хоча є і клініки, які не дочекалися збільшення потоку пацієнтів. Як зазначив директор з розвитку клініки "НоуХаумед" Олександр Шевченко, незважаючи на те, що вони знизили свої розцінки до 30%, клієнтів у них більше не стало.

"Основна складність - це різке зниження кількості пацієнтів. А ті, хто звертається, більше цікавляться з питань діагностики імунітету. Основне - це отримати вичерпну консультацію і схему лікування захворювання", - розповів UBR.ua Шевченко.

При цьому, клієнти приватних установ, замовляючи певні послуги за свої "кровні", очікують підвищеної уваги до своєї персони. А якщо не отримують бажаного, починають активно скаржитися.

Причини невдоволення можуть бути найрізноманітніші: починаючи від умов запису на прийом, незручною парковкою і чергами, і закінчуючи неправильним діагнозом або лікуванням. Лікарі нарікають на примхливість пацієнтів. Але, варто зазначити, часто претензії цілком обгрунтовані: за широкою рекламою клініки далеко не завжди криється професіоналізм.

Проблеми з технікою і лікарями

Проте, в приватних клініках продовжують стверджувати, що вони краще державних, адже вимоги до них, як з боку пацієнтів, так і з боку контролюючих органів - вище.

"Ті порушення або невідповідності стандартам, за які приватну клініку можуть закрити, у державній - звичайна справа", - запевнив Яна Дехтяр.

Приватники скаржаться і на інші тяготи життя:

  • Медичне обладнання обкладається ПДВ. З огляду на те, що якісне обладнання в основному імпортне, це, природно, веде до його подорожчання. Теоретично, медпослуги не обкладаються податком, і при купівлі обладнання з ПДВ держава має повертати гроші. Але на практиці повернення податку відбувається рідко і з величезними труднощами.
  • У світі з'являється маса суперсучасних медичних приладів. Щоб вони потрапили в Україну, потрібно пройти складний шлях по реєстрації, сертифікації і т.д., що істотно знижує можливість багатьох лікарень (у яких є гроші) придбати таку техніку.
  • Деякі категорії лікарів в державному секторі на хабарах заробляють суми, які і не снилися приватникам. Наприклад, дохід гінеколога або хірурга у великій державній лікарні часто непорівнянний з тією ставкою, яку готові пропонувати приватні медичні установи.

"Найчастіше приватним клінікам складно забезпечити заробітну плату лікарям деяких спеціальностей на рівні звичного для них доходу в держустановах", - зазначив у розмові з UBR.ua Вадим Зукін.

Але, незважаючи на дефіцит кадрів, ринок зростає. Тільки в Києві за останні 2 роки відкрито не менше 100 нових медичних установ.

Дата: 27 жовтня 2016 р.

Автор: Денис Вергун

Джерело: http://ubr.ua/leisure/health/ukrainskie-chastnye-kliniki-i-laboratorii-podnimaut-ceny-443935

(*обов'язкове поле для заповнення)