(044) 581 11 33         

(095) 286 40 58  

 

Для статьи БизнесУ Києві все більше мам вважають за краще народжувати дітей в приватних пологових будинках. Не дивлячись на постійне зростання цін на послуги приватних пологових будинків і загальне падіння народжуваності за останні три роки в Україні відкривається по одному приватному пологовому будинку в рік. Поки частка пологів в приватних мед установах невелика, але батьки все більше проявляють інтерес до приватних пологових будинків та готові платити гроші за якісні медичні послуги і комфортні умови в пологовому будинку.

Українців, що з'явилися на світ в приватних пологових будинках, поступово стає все більше.

Власне, як і самих пологових будинків. І все завдяки скороченню різниці у вартості послуг державних і приватних пологових будинків.

Протягом останніх трьох років в Україні відкривається по одному приватному пологовому будинку в рік. Це колосальний прорив, особливо якщо врахувати, що з 2004 року, коли в Києві відкрився перший приватний пологовий будинок ISIDA, до 2014 р недержавні мед установи в країні практично не з'являлися.

Характерно, що ні політична нестабільність, ні економічна криза, ні зниження народжуваності в країні не зупинили інвесторів, котрі вирішили інвестувати кошти в приватні пологові будинки.

Як гриби…

Після десятиліття монополії клініки ISIDA в 2014 р на ринок приватних пологових будинків вийшла компанія Genesis Dnepr (місто Дніпро). Її власники давно виношували ідею відкрити пологове відділення, щоб надавати послуги "від зачаття до народження".

У 2015 р багатопрофільний медичний центр Adonis (місто Київ) відкрив своє акушерське відділення в Київській області. Створення відділення на 20 ліжок було реакцією на запит пацієнтів, які приходили в медичний центр для всієї родини. Експерти оцінюють вартість цього пологового будинку приблизно в EUR2,5 млн.

11

В кінці 2016 року в Пущі-Водиці (місто Київ) почав роботу четвертий приватний пологовий будинок в Україні - "Лелека". За словами генерального директора пологового будинку Валерія Зукіна, який також керує клінікою репродуктивної медицини "Надія", в створення пологового будинку інвестовано $ 17 млн, з яких $ 5 млн витрачено на обладнання.

22

У пологовому будинку "Лелека" 49 палат різних класів, п'ять пологових залів та дві операційні (акушерська і гінекологічна). Нова мед установа може прийняти 2,5 тис. пологів за рік. Також тут є відділення неонатології для інтенсивної терапії недоношених немовлят.

Власне, перераховані компанії - це і є всі гравці ринку приватних акушерських послуг. Обсяг цього ринку, за оцінками експертів компанії ISIDA, за минулий рік виріс в два рази, до 103 млн грн. Ринок розвивається не тільки завдяки виходу нових гравців, але і за рахунок розвитку "потужностей" першого приватного пологового будинку ISIDA.

У минулому році клініка розпочала реалізацію проекту з реконструкції відділення в столичному Медмістечку, внаслідок чого потужність установи буде збільшена на 30%. Проект передбачає збільшення кількості ліжок з 40 до 52, модернізацію лабораторій та ін.

Загальний обсяг інвестицій в реконструкцію і розширення спеціалізованої клініки для жінок і дітей склав близько EUR3 млн, з яких EUR2 млн - кошти клініки, EUR1 млн - кредит німецького "ПроКредитБанку".

На цьому проекти з розвитку компанії не закінчуються. Віктор Козін, власник клініки ISIDA, планує в найближчі три роки побудувати на території медичного комплексу дитячу лікарню на 50 ліжок стаціонару, інвестувавши EUR7 млн.

Ні по чому

Сплеск активності інвесторів в цьому секторі, звісно, не пов'язаний з поліпшенням життя українських сімей, політична нестабільність та економічні умови в країні цьому не сприяють. Розмір державної допомоги при народженні дитини залишається незмінним з 2014 р і становить 41,2 тис.грн.

Державна допомога не залежить від кількості дітей в сім'ї і виплачується протягом трьох років. При постійному зростанні цін на продукти, одяг та інші дитячі товари розмір державної допомоги навряд чи здатний стимулювати дітонародження в країні. В усякому разі офіційна статистика говорить про неухильне спад народжуваності в Україні з 2013 р

33

Розвиток приватного сегмента в наданні акушерських послуг пов'язаний з ситуацією в державному секторі вітчизняної охорони здоров'я. В останні роки з багатьох медичних напрямках вартість послуг в "безкоштовних" державних і приватних медичних установах зрівнялася. При тому що в багатьох державних медичних установах інтер'єр, оснащеність і сервіс залишилися на пострадянському "убогому" рівні. Тому деякі пацієнти стали переходити в більш комфортні приватні лікувальні установи. Акушерські послуги - не виняток. До пологів готуються заздалегідь, відкладаючи гроші.

Адже дати життя новій людині - це більше, ніж вирізати апендицит або вирвати зуб мудрості. І для багатьох, навіть не дуже заможних батьків репродуктивного віку, народження дитини - інвестиція в майбутнє.

За словами Сусанни Салати, директора консалтингової компанії "МедЕксперт", в 2016 р в приватних пологових будинках України фізіологічні пологи при одноплідній вагітності коштували від 30 до 250 тис. грн. в залежності від пологового будинку і переліку послуг.

Поки частка пологів в приватних пологових будинках невелика. У столиці через більшу концентрацію платоспроможного населення і приватних акушерських відділень в приватні пологові будинки звертаються частіше, ніж в інших містах.

За оцінками аналітиків консалтингової компанії "МедЕксперт", пологи в приватних акушерських відділеннях складають 2,8% від загальної кількості пологів в Києві. Наталія Тулінова, заступник генерального директора з питань розвитку, маркетингу та продажів компанії ISIDA, вважає, що близько 6% породіль в столиці вибирають приватні пологові будинки.

Аналітики і оператори ринку впевнені, що в найближчі роки ринок приватних акушерських послуг буде і далі активно розвиватися. Адже ситуація в державному медичному секторі поки тільки посилюється і анонсована реформа навряд чи її виправить найближчим часом.

На ринок будуть виходити нові гравці - як багатофункціональні приватні клініки, так і клініки, що спеціалізуються на допоміжних репродуктивних технологіях. "Часто клініки, що спеціалізуються на лікуванні безпліддя, першими замислюються про відкриття пологових будинків.

Такі гравці прагнуть надати клієнтам повний спектр послуг: лікування безпліддя, спостереження вагітності, пологи ", - зазначає Сусанна Салата. Як кажуть учасники ринку, після складного циклу лікування безпліддя пацієнти готові платити за пологи більше, в тому числі в приватному пологовому будинку.

Розрахунок інвестицій в створення приватних пологових будинків фахівці ведуть виходячи з $ 100-300 тис. на одне ліжко. І кажуть, що термін окупності таких інвестицій становить мінімум 6-8 років. Про свої плани відкрити пологові відділення заявляли кілька медичних установ.

Зокрема, Тетяна Міхнова, генеральний директор "Медичного центру Святої Параскеви" (місто Львів), розповідає, що через два роки компанія планує відкрити новий медичний центр з пологовим відділенням. На реконструкцію будівлі, в якому розміститься клініка, і на її оснащення вона має намір інвестувати EUR10-15 млн власних коштів.

Керівництво репродуктивного центру "Інтерсоно" (місто Львів), який сьогодні направляє своїх пацієнтів на пологи в клініку Medicover в Польщу, також повідомляло про плани відкриття приватного пологового будинку у Львові.

Дата: 06 березня 2017 г.

Автор: Алла Силивончик

Джерело: https://www.business.ua/companies/reproduktivnyy_period-363868

(*обов'язкове поле для заповнення)