Медицина є однією з найбільш консервативних галузей, оскільки невдалі експерименти в ній можуть бути дорогими та небезпечними. Інтернет-маркетинг посідає лише один з десятків напрямків роботи медичного центру. Але слід від консервативності медичної галузі відчувається і в ньому.

Це ліком нормальна реакція і для інших сфер нашого життя– коли хтось раптом пропонує нам кардинально щось змінити, ми часто одразу кажемо «ні», бунтуємо, чинимо супротив. Навіть якщо зміна може принести користь і ризик невдачі обмежений чи його взагалі не існує. У своїй книзі «Мислення швидке та повільне» Деніел Канеман, один зі світових лідерів у дослідженнях теми евристичних та когнітивних упереджень, сказав:

«Організми, які більш цілеспрямовано уникали небезпеки, менше дбаючи про нові можливості, із більшою ймовірністю могли передати свої гени. У такий спосіб із часом страх втрати став більш потужним двигуном нашої поведінки, аніж прагнення до здобутків.»

Що стосується реклами медичних послуг в Інтернеті ідеальною ситуацією було би мати змогу створювати паралельні реальності, в кожній з яких можна змінювати окремі елементи і дивитись, як це впливає на поставлену цільову функцію. Наприклад, в одній реальності SEO медичного сайту за 2500 долл на місяць налаштовує одна компанія, а в іншій – за ту саме суму інша. Різниця в прибутку протягом 5 років чітко би показала, хто є кращим. На жаль, це можливо лише в фантастичному світі. А в реальному житті керівники медичних центрів дуже часто вимушені приймати важливі рішення щодо розвитку своїх медичних центрів в Інтернеті, не маючи чіткого розуміння критеріїв, на які треба спиратись при виборі.

Тут з’являються спеціалісти, які знають «ідеального SMMщика», фрілансерку, що ідеально налаштовую рекламу в «Гугл» та «чудового сєошника». А потім ще може з’явитись хтось, хто всі ці ролі виконає самостійно і за невелику суму. Маркетологи приводять людей та компанії, а директор чи власник центру змушені робити вибір без розуміння критеріїв. Частим вибором може бути залишити все, як є, оскільки «і так непогано» все працює.

Що ми радимо робити керівникам медичних центрів для успіху в одному з багатьох напрямках роботи медичного закладу – Інтернет-маркетингу:

Поліпшити власну грамотність з Інтернет-маркетингу.

Всі ж керівники трохи розбираються в юридичних, фінансових та HR питаннях. Так чому ж не розібратись ще в питанні Інтернет-маркетингу, без глибокого занурення, поверхнево і для загального розуміння процесів?

Завжди в усіх питання Інтернет-маркетингу ставити питання про звітування в прив’язці до фінансів.

Медичні заклади несуть витрати на Інтернет-маркетинг з метою отримання доходу. Тому цілком логічним є питання – як це обчислюється. По деяких інструментах це може бути зовсім приблизне обчислення другорядним методом, а по деяким – можна використовувати наскрізну аналітику і дуже чітко бачити конкретну віддачу від кожної витраченої гривні. Часто простіше говорити про показники кліків, часу перебування на сайті тощо, але якщо метою медичного центру є збільшення кількості послуг, то говорити у звітах треба саме про кількість послуг та гроші, які вони генерують

Прийняти той факт, що в Інтернет-маркетингу нема магічної пігулки, яка раптово щось поліпшить.

Система Інтернет-маркетингу працює в комплексі і протягом довгого періоду часу. Декілька елементів пов’язані між собою. Наприклад, чудовий сайт при не дуже гарному SEO може принести навіть менше результату, ніж поганий сайт при дуже гарному SEO.

Зрозуміти воронку продажів медичних закладів власного центру.

Не завжди для медичних закладів просто її зобразити. Часто ця воронка буде не зовсім воронкою, а якоюсь дивною системою з багатьма входами, виходами та переходами між собою. Але головне – це зрозуміти, що активності з Інтернет-маркетингу не принесуть користі без налагоджених внутрішніх процесів. Якщо оператори контакт-центру не відповідатимуть на дзвінки та погано відповідатимуть, якщо обладнання та лікарі центру не подобатимуться пацієнтам, якщо цінова політика не буде зрозумілою для пацієнтів – навіть якісно налаштовані процеси з Інтернет-маркетингу можуть не запрацювати.

Думати про причинно-наслідковий зв’язок Інтернет-реклами та результатів діяльності медичного закладу.

Більша частина медичних послуг утворюють разом ринок тієї чи іншої послуги. І коли зростає весь ринок – зростають всі. Тобто, завжди можна потрапити в ситуацію, коли запуск реклами співпав з сезонним збільшення ринку.

Не вірити колегам-лікарям, які кажуть «нас і так всі знають»:

По-перше, скоріш за все, широке дослідження ринку на обраній території покаже, що далеко не всі довіряють медичному закладу. Просто керівник закладу, скоріш за все, спілкується в оточенні, де всі знають його медичний заклад.

А по-друге, клієнти схильні забувати свої улюблені бренди, в тому числі і надавачів медичних послуг, якщо їм не нагадувати про них. Це відбуватиметься повільно, але тенденція до забування буде. Тому ми радимо медичним закладам навіть з великим завантаженням пацієнтів постійно підтримувати якісну активність в Інтернеті.

268298580 10216734808881160 6582364922362842532 n
Вадим ЗУКІН
директор компании "МедЭксперт"
Виникло питання?
Заповніть форму і наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом